Dnes je Saturday, 27. 2021. Svátek má Xenie

Advokátovi v Jihlavě anonym v pátek vyhrožoval bombou, potvrdila policie

Autor: Tisková zpráva - Monday, 4. 2018, 15.01 hod.

Policie ve třech objektech v Jihlavě hledala v pátek dopoledne nástrážný výbušný systém, který by mohl explodovat. Potvrdila to v pondělí odpoledne serveru krimi-listy.cz krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Celkem na třech místech v Jihlavě v průběhu pátečního dopoledne prováděla policie opatření k zajištění veřejného pořádku a bezpečnosti obyvatel. Šlo o nemovitosti v ulicích Smetanova, Telečská a Sasov.

Všechny patří rodině renomovaného jihlavského advokáta, který má být terčem výhrůžek. O tom, že by mohlo jít o bombový útok server krimi-listy.cz informoval jako první v průběhu pátku.  

Psali jsme zde: Advokát terčem výhrůžek? Policie byla v nemovitostech, které patří jeho rodině

"Policisté poté, co v pátek v dopoledních hodinách přijali oznámení, že ve třech objektech v Jihlavě se nachází nástražný výbušný systém, který by mohl explodovat, bezodkladně přijali opatření, které vedlo k zajištění veřejného pořádku a bezpečnosti lidí," doplnila k tomu krajská policejní mluvčí.

Strážci zákona v některých objektech museli několik osob evakuovat. "Objekty jsme museli prohlédnout. Na místě byl psovod se speciálně vycvičeným psem na vyhledávání nástražného výbušného systému," vrátila se k události v krajské metropoli mluvčí. 

Ve všech třech objektech kontroly dopadly s negativním výsledkem. "Na nezbytně dlouhou dobu jsme na místech omezili vstup nepovolaných osob do daných lokalit. Pouštěli jsme tam pouze obyvatele, kteří tam měli bydliště. Po ukončení zákroku se tam život vrátil do normálního rytmu," doplnila pro úplnost. 

V současné době policie pátrá po autorovi bombových výhrůžek, který se dopustil šíření poplašné zprávy.  "Nějaké další souvislosti týkající se případu komentovat v této chvíli z taktických důvodů nemůžeme," dodala závěrem. 

Podívejte se na video, jak zásah vypadal ve Smetanově ulici v Jihlavě:

 

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama