Dnes je Čtvrtek, 26. listopadu 2020. Svátek má Artur

Agresorovi z Jihlavska hrozí za útoky až tři roky vězení

Autor: David Kratochvíl - Čtvrtek, 19. září 2019, 12.25 hod.

Policisté v Třešti řeší případ agresora (36), který obtěžoval svoji bývalou partnerku. Verbální útoky podle jihlavské policejní komisařky Jany Kroutilové po čase vystřídala i fyzická napadení a podezřelý zranil ženu i jejího přítele. 


„Policisté mu sdělili  podezření ze spáchání celkem pěti trestných činů,“ doplnila. Konkrétně jde o přečiny pokusu ublížení na zdraví, krádeže věci při sobě, nebezpečné pronásledování, výtržnictví a neoprávněné přístupu k počítačovému systému a nosiči informací. 


Případ policisté řeší ve zkráceném přípravném řízení. Hrozí mu v případě prokázání viny až tři roky vězení. 
Agresor měl podle policie expřítelkyni pronásledovat již od letošního jara. „Vytrvale ji kontaktoval prostřednictvím SMS zpráv nebo na sociální síti. Ve stovkách zpráv ženu vulgárně urážel a vyhrožoval jí,“ uvedla komisařka.  


Nechtěné pozornosti agresora neušel ani její přítel. Žena proto měla vážnou obavu o sebe i své blízké. Agresivita podezřelého se zvyšovala a jeho jednání nabývalo na intenzitě. 


„V červenci pak ženu napadl i fyzicky, když se v obci potkali, muž ji udeřil přes tvář. O několik dní později svoje násilné jednání ještě vystupňoval, když v Jihlavě zaútočil na přítele ženy, kterého opakovaně udeřil pěstí,“ zmínila Kroutilová. 


Když chtěla žena přivolat policisty, agresor jí telefon vytrhl z ruky a odjel vozidlem pryč. Zranění napadeného si podle Kroutilové vyžádalo lékařské ošetření v nemocnici. V odcizeném mobilu si podezřelý prohlédl jeho obsah a prováděl úpravy. „Když si žena pro telefon přišla, přístroj po ní hodil a telefon jí způsobil zranění v oblasti hlavy,“ popsala komisařka. 

Reklama

Diskuse

Reklama
Reklama