Dnes je Neděle, 18. srpna 2019. Svátek má Helena

Aktualizujeme: Na Žďársku se převrátil dětský vláček. Zranilo se šest lidí z 15

Autor: David Kratochvíl - Neděle, 26. května 2019, 20.57 hod.

V neděli krátce po šestnácté hodině na integrovaném operačním středisku přijali policisté oznámení o dopravní nehodě dětského vláčku. Ke karambolu došlo v areálu zemědělského podniku v Jabloňově na Žďársku.

 Podle prvotních informací v areálu probíhala akce s názvem Výstava historických traktorů a stabilních motorů a v rámci této akce  byl v provozu i  dětský vláček. Na místo vyjela nejbližší policejní hlídka a poté policisté z dopravního inspektorátu Žďár nad  Sázavou.

Policisté šetřením na  místě zjistili, že se jednalo  o tři podomácku vyrobené vagony, na nichž byly umístěny uvnitř úložného prostoru lavice  k sezení.

"Tyto tři vagony byly zapraženy za traktorem, který vagony táhl. Traktor řídil šestačtyřicetiletý muž.  Při jízdě soupravy se při otáčení z dosud nezjištěných příčin převrátil poslední vagon  dětského vláčku," vysvětlila krajská policejní mluvčí Dana Čírtková. 

V době události se ve vagonech vezlo zhruba 15 osob – děti i dospělí. Při této události se šest osob zranilo. Podle prvotních informací  se jednalo o lehčí zranění. Mezi zraněnými byly děti i dospělé osoby.

Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému, včetně vrtulníku letecké záchranné služby. Do nemocnice v Třebíči bylo převezeno k ošetření pět osob,  všechny byly po ošetření propuštěny bez nutnosti další hospitalizace.  

U řidiče traktoru provedli policisté dechovou zkoušku s negativním výsledkem.  Na místo události vyjel k ohledání kompletní výjezd služby kriminální policie a vyšetřování z územního odboru Žďár nad Sázavou.

Případ si k dalšímu prověřování převzali žďárští kriminalisté, kteří ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu obecného ohrožení z nedbalosti. 

Foto: PČR

 

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama