Dnes je Monday, 25. 2021. Svátek má Beáta

Autobazar u Humpolce i zámek na Trutnovsku podpálili stejní žháři

Autor: David Kratochvíl - Wednesday, 13. 2019, 10.12 hod.

To, o čem se několik měsíců spekulovalo, je už oficiální. Požár autobazaru v Rozkoši u Humpolce a barokního zámku v Horním Maršově na Trutnovsku byly založeny úmyslně stejnou skupinou pachatelů.

V tiskové zprávě to potvrdila mluvčí krajské policie Dana Čírtková. Právě kriminalisté z Vysočiny oba případy vyšetřují a ve středu dopoledne k případu uvolnily nové informace.

U obou požárů se jednoznačně potvrdila stanovená prověřovací verze, že oba byly založeny úmyslně skupinou pachatelů, kteří tímto svým jednáním sledovali konkrétní účel. Způsobené škody jsou vyčísleny a převyšují částku pět milionů korun,“ doplnila Čírtková.

V autobazaru u Humpolce požár propukl koncem listopadu 2017. Nad ránem tam lehlo popelem nejméně osm automobilů a škoda tehdy byla předběžně vyčíslena na milion korun. Prakticky okamžitě se začalo spekulovat o úmyslném zapálení hořlavou látkou.

Ostatně stejně jako u požáru zámku v Horním Maršově na Trutnovsku. Plameny tam tehdy zničily střechu na všech čtyřech křídlech a věž.

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama