Dnes je Úterý, 31. března 2020. Svátek má Kvido

Autobus se v Jemnici střetl s chodcem Policisté se obracejí na případné svědky

Autor: David Kratochvíl - Středa, 19. února 2020, 00.15 hod.

Policisté z dopravního inspektorátu Třebíč prověřují okolnosti dopravní nehody, která se stala v sobotu 15. února v Jemnici a v souvislosti s šetřením okolností dopravní nehody a míry zavinění se obracejí se žádostí o pomoc na případné svědky.

Dopravní nehoda, při níž se střetl na vyznačeném přechodu pro chodce autobus s chodcem, se stala 15. února v době okolo 17:57 hodin na silnici II/152 na ulici Tyršova v prostoru křižovatky s ulicí Lípová před budovou prodejny COOP v Jemnici.

K dopravní nehodě došlo podle prvotního šetření tak, že jednapadesátiletý chodec přecházel přes silnici na ulici Tyršova ve směru chůze od místní komunikace ulice Lípová směrem k obchodu COOP a k přecházení využil vyznačený přechod pro chodce.

Po silnici v tu dobu projížděl autobus značky Mercedes Intouro, který jel po ulici Tyršova ve směru jízdy od ulice Budějovická směrem do centra města. Došlo ke střetu autobusu s chodcem.

Při dopravní nehodě došlo k vážnému zranění chodce, který byl vozidlem zdravotnické záchranné služby transportován do nemocnice v Brně. K jinému zranění při dopravní nehodě nedošlo.

U řidiče byla na místě dopravní nehody provedena dechová zkouška, jejíž výsledek byl negativní. Při dopravní nehodě vznikla hmotná škoda na autobusu ve výši 50 000 korun.

V autobuse se mělo v době nehody nacházet více cestujících, kteří však na místě nevyčkali do příjezdu policejních hlídek a jejich případná výpověď by mohla vést k řádnému objasnění okolností dopravní nehody.

Vzhledem k tomu se touto cestou policie obrací na případné svědky, kteří viděli průběh dopravní nehody, zejména na cestující v autobusu v době dopravní nehody nebo řidiče s kamerovým záznamem ve svém vozidle, kteří projížděli v době dopravní nehody místem v obou směrech, aby se se svým svědectvím obrátili na linku tísňového volání 158, případně na dopravním inspektorátu Třebíč nebo na telefonním čísle 725 292 453 nebo 974 277 250 nebo 974 277 251.

Reklama

Diskuse

Reklama
Reklama