Dnes je Friday, 21. 2022. Svátek má Běla

Bilance sněhové nadílky na Vysočině: 38 dopravních nehod a šest zraněných

Autor: David Kratochvíl - Friday, 16. 2018, 16.02 hod.

Téměř přesně po měsíci dopravu na celé Vysočině opět výrazně komplikoval sníh a mráz. Policisté museli až do  dvou hodin odpoledne řešit 38 dopravních nehod, při kterých se lehce zranilo šest lidí. V Pravíkově na Pelhřimovsku se střetl kamion s linkovým autobusem.

Od dnešního rána do 14 hodin přijali policisté integrovaného operačního střediska oznámení o 38 dopravních nehodách, které se  staly na silnicích všech tříd, včetně dálnice D1, v našem kraji.  Při dnešních nehodách se šest osob lehce zranilo. 

Noční sněžení a venkovní teploty „pod nulou“ způsobily především ráno řidičům problémy se sjízdností. Na silnicích ležela vrstva ujetého sněhu a některé silnice tak byly sjízdné pouze se zvýšenou opatrností.

Ve stoupáních měly problémy především kamiony. Problémy na linku 158 hlásili řidiči ze silnice Jihlava – Havlíčkův Brod, zejména z okolí  Štoků, kde uvízly kamiony, ze silnice u Želetavy,  nebo z okolí Náměště nad Oslavou, Humpolce, či Bystřice nad Pernštejnem.

Problémy byly ale také na dalších místech celého  kraje. "V současné době jsou vzhledem k  vývoji počasí všechny silnice I. a II. tříd v našem kraji ošetřeny a jsou sjízdné," vysvětlila krajská policejjní mluvčí Dana Čírtková.  Silnice III. tříd mohou být stále sjízdné se zvýšenou opatrností.

Před šestou ráno policisté vyjížděli k  dopravní nehodě, která se stala v Pravíkově na Pelhřimovsku, kde se střetl kamion s autobusem.  Řidič (30) kamionu jel Pravíkovem ve směru od Vodné na Pelhřimov.

Ve stoupání na sněhem pokryté vozovce nezvládl řízení vozidla a přejel s jízdní soupravou do protisměru, kde se bočně střetl s protijedoucím autobusem Mercedes Benz Intouro.

Autobus byl nárazem odražen mimo vozovku, kde poškodil dřevěné oplocení. Při dopravní nehodě došlo k lehkému zranění řidiče autobusu, který byl vozidlem zdravotnické záchranné služby převezen na vyšetření do nemocnice v Pelhřimově.

"Došlo také k lehkému zranění řidiče nákladního automobilu a ke zranění jeho spolujezdkyně, kteří byli převezeni vozidlem zdravotnické záchranné služby do nemocnice v  Jindřichově Hradci," vysvětlila mluvčí.

Ke zranění jiných osob nedošlo. Dechová zkouška na přítomnost alkoholu v dechu byla u obou řidičů negativní. Místo bylo po nehodě zcela neprůjezdné a policisté odkláněli provoz na objízdné komunikace. Nyní už je silnice plně průjezdná. 

Reklama

Diskuse

Reklama
Reklama