Dnes je Monday, 25. 2021. Svátek má Beáta

Boss drogového gangu na Jihlavsku Cina uspěl s odvoláním. Kolik si odsedí?

Autor: David Kratochvíl - Sunday, 18. 2018, 11.36 hod.

Boss historicky největšího drogového gangu na Jihlavsku Milan Cina starší uspěl u odvolacího soudu v Brně. Místo nejpřísnějšího možného trestu deseti let, si v nejpřísnějším vězení v Česku odsedí nakonec o rok a půl míň. Verdikt krajského soudu je pravomocný. 

 

Cílem Ciny staršího, který je v drogovém prostředí na Jihlavsku známý pod přezdívkou „Gumáč“, bylo podle dozorujícího státního zástupce případu Kamila Špeldy ovládnout celý obchod s pervitinem v Jihlavě.

„Podobné mafiánské praktiky nelze tolerovat. Bylo proto třeba vyslat jasný signál komukoliv, kdo by se chtěl inspirovat, jak bude s takovým pachatelem naloženo,“ vrací se k loňskému rozsudku senátu včele se soudcem Zdeňkem Chalupou.

Šéf celého gangu se u jihlavského soudu dušoval, že je nevinen. V odvolání ale napadl pouze výrok o trestu, svou vinu nijak nerozporoval. Společně s ním míří do vězení ještě Cinova dcera Diana a taká syn Milan. 

Podle v současné době už pravomocného rozsudku desetičlenná skupina pervitin koncovým uživatelům prodávala v období od léta 2015 prakticky až do doby, než proti nim loni v létě zasáhl speciálně zřízený Toxi tým.

Za rok si měli prodejem pervitinu přijít na částku 1,5 milionu korun. Do vězení jde v součtu celkem osm obžalovaných včetně už zmíněných dvou Cinových potomků.

Pro drogovou chobotnici na Jihlavsku šlo při rozprášení o tehdy citelnou ztrátu, protože zatímco běžně se tzv. „čára“ pervitinu (0,1g) prodávala za zhruba 100 korun, po zatčení obou hlav celého gangu cena vzrostla až na čtyřnásobek.

Souhrn trestů všech odsouzených a kompletní verzi článku najdete v úterním vydání Jihlavských listů s datem 20.2. 

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama