Dnes je Thursday, 28. 2021. Svátek má Den vzniku samostatného československého státu (1918)

Bouračka u Pavlova na Jihlavsku: Šofér (37) raněn, nadýchal přes dvě promile

Autor: David Kratochvíl - Wednesday, 24. 2018, 18.37 hod.

Máme nové informace k vážné nehodě u Pavlova na Jihlavsku, která se stala ve středu odpoledne. Krajská policejní mluvčí Dana Čírtková informovala, že zraněný řidič (37) řídil pod vlivem alkoholu. Nadýchal přes dvě promile.  

Policisté integrovaného operačního střediska Krajského ředitelství policie kraje Vysočina přijali ve středu 24. října odpoledne po půl čtvrté oznámení o dopravní nehodě, která se stala na silnici v katastru obce Pavlov na Jihlavsku.

Řidič osobního vozidla projížděl po komunikaci s vozidlem Škoda Octavia ve směru jízdy od Pavlova směrem na Třešť. Nepřizpůsobil rychlost jízdy vozidla a při projíždění levotočivou zatáčkou uvedl vozidlo do smyku a následně havaroval vlevo mimo komunikaci.

Při dopravní nehodě došlo k lehkému zranění sedmatřicetiletého řidiče, který byl vozidlem zdravotnické záchranné služby převezen do nemocnice v Jihlavě k ošetření.

Na místě dopravní nehody provedli policisté u řidiče dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem, přičemž byla řidiči naměřena hodnota 2,04 promile alkoholu v dechu.

U řidiče byl nařízen odběr krve. Při dopravní nehodě vznikla hmotná škoda na vozidle ve výši 80.000 korun. Další okolnosti nehody šetří policisté z dopravního inspektorátu Jihlava. "Muž je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky," doplnila krajská policejní mluvčí Dana Čírtková. 

Na havarovaném vozidle hasiči provedli protipožární opatření a místo události technicky zabezpečili.

 

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama