Dnes je Friday, 21. 2022. Svátek má Běla

Čelní střet s Felicií u Větrného Jeníkova nepřežil řidič protijedoucího auta

Autor: David Kratochvíl - Wednesday, 2. 2021, 10.50 hod.

Červen na silnicích Vysočiny začal tragicky. Po čelí srážce dvou osobních aut u Větrného Jeníkova zemřel řidič (51). Mladík ve felicii vyjel podle kriminalistů částečně do protisměru, kde se čelně střetl s šoférem Suzuki.

 

K tragické dopravní nehodě došlo ve středu po půl šesté ráno na silnici druhé třídy spojující Větrný Jeníkov na Jihlavsku se Štoky na Havlíčkobrodsku.

U Petrovic se podle krajské policejní mluvčí Dany Čírtkové srazila dvě osobní auta. Následky nehody jsou fatální. Jeden z řidičů na místě zemřel. Druhý utrpěl těžká zranění, se kterými ho záchranářský vrtulník musel transportovat do nemocnice v Hradci Králové.

Vozovka byla v místě střetu dlouho neprůjezdná. Příčinu nehodu šetří havlíčkobrodští kriminalisté. Na místě dopravní nehody zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. Řidič (19) vozidla Škoda Felicia projížděl po silnici ve směru od Petrovic na Větrný Jeníkov.

„Jeho vozidlo se čelně střetlo s protijedoucím osobním vozidlem Suzuki Ignise, které řídil muž (51),“ uvedla Čírtková. Řidiči vozidla Suzuki při nehodě zemřel.

Při prvotním ohledání místa dopravní nehody policisté zjistili, že řidič osobního vozidla Škoda Felicia vyjel s vozidlem částečně do protisměru, kde se čelně střetl s protijedoucím osobním vozidlem Suzuki Ignise. Další okolnosti dopravní nehody jsou předmětem policejního šetření. Na místo nehody byl vyslán kompletní vjezd služby kriminální policie a vyšetřování územního odboru Havlíčkův Brod.

Na místo události vyslali operátoři podle mluvčího krajských záchranářů Petra Janáčka celkem tři posádky. Dvě z Jihlavy a jednu z Humpolce na Pelhřimovsku.

Z Hradce Králové pak vzlétl na pomoc vrtulník letecké záchranné služby. „Naši zdravotníci ošetřili jednu osobu, kterou po vyproštění a ošetření předali s těžkým zraněním do péče královéhradeckých záchranářů. Posádkou vrtulníku byla následně transportována do nemocnici,“ uvedl Janáček.

Potvrdil, že řidič druhého vozidla bohužel utrpěl zranění neslučitelná se životem, kterým na místě nehody podlehl ještě před příjezdem zdravotníků.

V letošním roce v kraji zahynulo při dopravních nehodách celkem osm osob, když sedm jich zemřelo bezprostředně při nehodě a jeden zemřel na následky nehody v nemocnici.

Foto: PČR

 

Reklama

Diskuse

Reklama
Reklama