Dnes je Saturday, 27. 2021. Svátek má Xenie

Celníci na Vysočině bilancovali daně. Nejvíc vybrali na pivu. Víme kolik

Autor: David Kratochvíl - Wednesday, 21. 2018, 08.46 hod.

Na spotřebních daních celníci na Vysočině vybrali v průběhu loňského roku přes 200 milionů korun. Celé tři čtvrtiny z této částky přitom tvoří daň z piva. Souvisí to i s nárůstem minipivovarů, kterých je v kraji aktuálně už 25. Pěstitelských pálenic je dokonce dvakrát tolik.

Celníci na Vysočině evidovali ke konci minulého roku na účtech svého úřadu příjmy ve výši 424 milionů korun. Informoval o tom jejich mluvčí Richard Zeman.  

Výběrem spotřebních daních naplnili celníci z Vysočiny státní kasu částkou 201,5 milionů korun, přičemž její tři čtvrtiny tvoří právě daň z chmelového moku. 

Významnou část zatíženosti daňového oddělení tvoří podle Zemana zpracování nároku na vrácení spotřební daně pro zemědělce, která se s účinností od 1. března loňského roku začala uplatňovat také na živočišnou výrobu, a to i zpětně za rok 2016. 

"Díky tomu celní úřad pro Kraj Vysočina vrátil na základě uplatněných nároků zemědělcům celkem 340 milionů korun, což bylo o téměř 200 milionů více než v roce předešlém," vysvětlil k tomu pro úplnost mluvčí. 

Celní úřad zaznamenal v té souvislosti také zvyšující se počet minipivovarů, kterých je v současné době na Vysočině evidováno 25. Pěstitelských pálenic je v regionu 50.

Foto: Ilustrační foto JL

         

 

Reklama

Diskuse

Reklama
Reklama