Dnes je Saturday, 27. 2021. Svátek má Xenie

Černý víkend cyklistů na Jihlavsku. Za dva dny jich bouralo se zraněním pět

Autor: David Kratochvíl - Sunday, 3. 2018, 15.11 hod.

V pátek došlo na Jihlavsku ke dvěma dopravním nehodám s účastí cyklistů, další kolaři havarovali na různých místech okresu i v sobotu.

V pátek jel po poledni na jízdním kole sedmnáctiletý mladík ve směru od Jihlavy na Rantířov. Při jízdě na přímém úseku silnice došlo při brzdění přední brzdou k havárii cyklisty, který přepadl přes řidítka na komunikaci.

Při dopravní nehodě se mladík zranil a na ošetření byl převezen zdravotnickou záchrannou službou do jihlavské nemocnice. 

K další havárii s účastí dvou cyklistů došlo v pátek před druhou hodinou odpoledne v Jihlavě. Čtyřiatřicetiletý muž jel na jízdním kole po cyklostezce na ulici Mostecká ve směru k tenisovým kurtům.

Při projíždění zatáčky vyjel vlivem nepřiměřeně rychlé jízdy do protisměru, kde narazil do proti němu jedoucího jízdního kola, které řídil jedenáctiletý cyklista.

Při dopravní nehodě utrpěli zranění oba cyklisté, kteří byli převezeni na ošetření do jihlavské nemocnice.  V sobotu  havaroval cyklista v obci Měšín. Po jedné hodině odpoledne jel pětašedesátiletý muž na jízdním kole, najel na obrubník a došlo k jeho pádu.

Při dopravní nehodě se muž zranil a musel být převezen zdravotnickou záchrannou službou na ošetření do jihlavské nemocnice. V nemocnici skončil také malý cyklista, který havaroval v sobotu před půl pátou večer v katastru obce Brtnice.

Chlapec jedoucí na jízdním kole po silnici ve směru k hradu Rokštejn při průjezdu zatáčky přejel do protisměru a poté vyjel mimo komunikaci, kde havaroval. Zraněného cyklistu odvezla zdravotnická záchranná služba do nemocnice v Jihlavě. 

"Ve všech případech policisté místo dopravní nehody ohledali a zadokumentovali. Provedenými dechovými zkouškami u cyklistů požití alkoholu vyloučili. Dopravní nehody šetří," vysvětluje k tomu jihlavská policejní komisařka Jana Kroutilová. 

Foto: Ilustrační foto

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama