Dnes je Tuesday, 3. 2021. Svátek má Miluše

Cizinci v ubytovně na Jihlavsku zbili do bezvědomí jiného. Hrozí jim až 10 let!

Autor: David Kratochvíl - Wednesday, 2. 2018, 17.17 hod.

Kriminalisté objasnili případ  brutálního napadení, ke kterému došlo v březnu v ubytovně na Jihlavsku. Poškozený (55) skončil po útoku dvou cizinců s mnohačetnými zlomeninami v nemocnici. Pachatele (20,37) neznal. Policisté je vypátrali zadrželi a umístili do cely. Oběma hrozí v případě prokázání viny až deset let vězení.

Případ pro policisty začal, když přijali na konci března oznámení o muži, který byl napaden a utrpěl vážná zranění. Hospitalizován byl v jihlavské nemocnici. Policisté provedli šetření a začali zjišťovat za jakých okolností a kým byl muž napaden.

Jednalo se o pětapadesátiletého muže cizí státní příslušnosti, který v současné době pobývá na Jihlavsku, kde je ubytován na ubytovně. Na ubytovně také došlo k napadení, přičemž útočníky muž neznal. Prověřování případu převzali vzhledem k závažnosti zranění napadeného jihlavští kriminalisté.

Prováděli šetření za účelem zjištění totožnosti útočníků, výslechy osob, vyhodnocovali všechny získané informace i poznatky a shromažďovali důkazy.

Na základě prověřování se kriminalistům podařilo muže podezřelé z fyzického napadení vypátrat. Jednalo se o dva cizince ve věku dvacet a sedmatřicet let, jiné státní příslušnosti než napadený. Kriminalisté si vyžádali také lékařské zprávy. Oba cizince důvodně podezřelé ze spáchání trestného činu zadrželi a umístili do policejních cel.

Na základě shromážděných důkazů zahájil policejní komisař trestní stíhání obou cizinců. „Dvacetiletý i sedmatřicetiletý muž byli obviněni ze zvlášť závažného zločinu těžkého ublížení na zdraví spáchaného formou spolupachatelství a ve stádiu pokusu,“ řekl Pavel Krčál, zástupce vedoucího oddělení obecné kriminality.

Muži ve věku dvacet a sedmatřicet let jsou obviněni z toho, že v druhé polovině března napadli ve večerních hodinách na chodbě ubytovny v obci na Jihlavsku pětapadesátiletého muže.

Útok přišel nečekaně, když se starší muž na ubytovnu vracel, útočníci si na něho na chodbě počkali. Pětapadesátiletého muže oba tloukli pěstmi, a když upadl, kopali ho. Napadený muž upadl do bezvědomí.

Při útoku utrpěl vážná zranění a musel vyhledat lékařské ošetření v nemocnici, kde byl hospitalizovaný. Napadený muž utrpěl mimo jiné zlomeniny a to zejména v oblasti hlavy a hrudníku, dále poranění vnitřního orgánu. Přičemž vzhledem ke způsobu, intenzitě a směrování útoku mohl utrpět ještě závažnější zranění a nedošlo k němu jen díky náhodě.

Případ kriminalisté dále vyšetřují. „Za zvlášť závažný zločin hrozí obviněným mužům trest odnětí svobody až na deset let,“ dodal Pavel Krčál.

Reklama

Diskuse

Reklama
Reklama