Dnes je Neděle, 17. listopadu 2019. Svátek má Mahulena, Den boje studentů za svobodu a demokracii (1989)

Cizinci v ubytovně na Jihlavsku zbili do bezvědomí jiného. Hrozí jim až 10 let!

Autor: David Kratochvíl - Středa, 2. května 2018, 17.17 hod.

Kriminalisté objasnili případ  brutálního napadení, ke kterému došlo v březnu v ubytovně na Jihlavsku. Poškozený (55) skončil po útoku dvou cizinců s mnohačetnými zlomeninami v nemocnici. Pachatele (20,37) neznal. Policisté je vypátrali zadrželi a umístili do cely. Oběma hrozí v případě prokázání viny až deset let vězení.

Případ pro policisty začal, když přijali na konci března oznámení o muži, který byl napaden a utrpěl vážná zranění. Hospitalizován byl v jihlavské nemocnici. Policisté provedli šetření a začali zjišťovat za jakých okolností a kým byl muž napaden.

Jednalo se o pětapadesátiletého muže cizí státní příslušnosti, který v současné době pobývá na Jihlavsku, kde je ubytován na ubytovně. Na ubytovně také došlo k napadení, přičemž útočníky muž neznal. Prověřování případu převzali vzhledem k závažnosti zranění napadeného jihlavští kriminalisté.

Prováděli šetření za účelem zjištění totožnosti útočníků, výslechy osob, vyhodnocovali všechny získané informace i poznatky a shromažďovali důkazy.

Na základě prověřování se kriminalistům podařilo muže podezřelé z fyzického napadení vypátrat. Jednalo se o dva cizince ve věku dvacet a sedmatřicet let, jiné státní příslušnosti než napadený. Kriminalisté si vyžádali také lékařské zprávy. Oba cizince důvodně podezřelé ze spáchání trestného činu zadrželi a umístili do policejních cel.

Na základě shromážděných důkazů zahájil policejní komisař trestní stíhání obou cizinců. „Dvacetiletý i sedmatřicetiletý muž byli obviněni ze zvlášť závažného zločinu těžkého ublížení na zdraví spáchaného formou spolupachatelství a ve stádiu pokusu,“ řekl Pavel Krčál, zástupce vedoucího oddělení obecné kriminality.

Muži ve věku dvacet a sedmatřicet let jsou obviněni z toho, že v druhé polovině března napadli ve večerních hodinách na chodbě ubytovny v obci na Jihlavsku pětapadesátiletého muže.

Útok přišel nečekaně, když se starší muž na ubytovnu vracel, útočníci si na něho na chodbě počkali. Pětapadesátiletého muže oba tloukli pěstmi, a když upadl, kopali ho. Napadený muž upadl do bezvědomí.

Při útoku utrpěl vážná zranění a musel vyhledat lékařské ošetření v nemocnici, kde byl hospitalizovaný. Napadený muž utrpěl mimo jiné zlomeniny a to zejména v oblasti hlavy a hrudníku, dále poranění vnitřního orgánu. Přičemž vzhledem ke způsobu, intenzitě a směrování útoku mohl utrpět ještě závažnější zranění a nedošlo k němu jen díky náhodě.

Případ kriminalisté dále vyšetřují. „Za zvlášť závažný zločin hrozí obviněným mužům trest odnětí svobody až na deset let,“ dodal Pavel Krčál.

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama