Dnes je Saturday, 27. 2021. Svátek má Xenie

Cizinec (19) posprejoval v Jihlavě nejdřív vlak a pak vrata garáží. Policisté ho dopadli

Autor: David Kratochvíl - Sunday, 17. 2018, 11.57 hod.

Cizinec (19) posprejoval v průběhu května v Jihlavě nejdřív vlak, a poté, také vrata garáží. Už čelí podezření  ze spáchání přečinu poškození cizí věci.

Policisté objasnili dva případy sprejování, ke kterým došlo v květnu v Jihlavě. Policejní inspektor sdělil podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci muži (19) cizí státní příslušnosti.

Mladík posprejoval vlak a o několik dní později ještě vrata garáží. Ke spáchání prvního činu došlo v neděli 13. května v noci. Mladý muž v depu kolejových vozidel u ulice Pávovská posprejoval a fixou pomaloval na celkem pěti místech boční stranu osobního vlaku.

O necelý týden později posprejoval v noci vrata čtyř garáží na ulici Březinova. Poškozením objektů vznikla celková škoda necelých deset tisíc korun. V obou případech policisté okamžitě po přijetí oznámení o poškození objektů začali pátrat po pachateli.

Na základě prověřování se jim podezřelého devatenáctiletého muže podařilo dopadnout a cizinci poté sdělili podezření ze spáchání trestného činu. Případ policisté řeší ve zkráceném přípravném řízení.

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama