Dnes je Tuesday, 3. 2021. Svátek má Miluše

Cizinec kradl v Jihlavě, pěstmi napadl zaměstnance a vyválel se v hroznech

Autor: David Kratochvíl - Thursday, 8. 2018, 22.58 hod.

Asi dostal chuť na uzeninu. Přímo v centru Jihlavy se rozhodl cizinec ukrást dvě balení dohormady za víc než 150 korun. Jenže ho načapal pracovník prodejny. Zloděj pracovníkovi uštědřil ránu pěstí a nohou. Daleko ale neutekl, skončil ve vystavených hroznech a pracovník obchodu v nemocnici.

Ve středu přišel devětačtyřicetiletý muž kolem osmé hodiny ráno do obchodního domu na Masarykově náměstí a odcizil dvě balení uzenin v celkové hodnotě přes 150 korun.

Zboží dal do tašky a snažil se odejít prostorem vchodu. Toho si ale všiml zaměstnanec, cizince upozornil a ten se vrátil zpět do prodejny. Podezřelý muž poté prošel přes pokladní zónu, aniž by za zboží zaplatil.

Opět ho zastavil a oslovil zaměstnanec obchodu, který mu chtěl v krádeži zabránit. Cizinec ale na muže fyzicky zaútočil, opakovaně ho udeřil pěstí a kopl nohou. Poté se snažil utéct, při čemž upadl do vystaveného zboží, vystavených hroznů.

Dvě desítky balení poničil a způsobil tak další škodu. Na místo byli přivoláni strážníci městské policie a policisté. "Napadený zaměstnanec obchodu utrpěl zranění, proto mu policisté přivolali záchranku," vysvětlila jihlavská policejní komisařka Jana Kroutilová.

Podezřelý cizinec odcizené zboží vydal. Policisté devětačtyřicetiletého muže odvezli na obvodní oddělení, kde mu policejní inspektor sdělil podezření ze spáchání přečinu krádeže a přečinu výtržnictví. Případ policisté řeší ve zkráceném přípravném řízení.

Reklama

Diskuse

Reklama
Reklama