Dnes je Tuesday, 18. 2021. Svátek má Nataša

Cizinec řídil kamion opilý. Policistům na dálnici u Jihlavy nadýchal přes dvě promile

Autor: David Kratochvíl - Monday, 20. 2020, 10.49 hod.

Cizinec jel v sobotu večer nedaleko Jihlavy po dálnici D1 v silně podnapilém stavu. Všímavá řidička včas upozornila na nebezpečně jedoucí kamion. Policisté šoféra zastavili. Nadýchal víc než dvě promile, přišel o řidičák a skončil na záchytce. 

Policisté z dálničního oddělení Velký Beranov v sobotu 18. července v rámci běžného výkonu služby dohlíželi na bezpečnost a plynulost provozu na dálnici D1.

Policisté se před dvacátou hodinou večer na pokyn službu konajícího operačního důstojníka zaměřili na průjezd jízdní soupravy se srbskou registrační značkou, protože jsme na lince 158 přijali oznámení, že se řidič s touto soupravou nebezpečně kličkuje po dálnici a svoji jízdou ohrožuje ostatní účastníky silničního provozu.

Policejní hlídka nebezpečně jedoucí nákladní vozidlo dojela v úseku mezi 119. kilometrem - 134. kilometrem ve směru jízdy na Brno. Řidič se skutečně za volantem choval nestandardně, proto se policisté snažili nákladní soupravu složenou z tahače a návěsu co nejdříve zastavit.

Policisté vozidlo zastavili na zpevněné krajnici na 134. km dálnice. Policisté vyzvali řidiče k předložení dokladů potřebných pro provoz a řízení vozidla. Jízdní soupravu řídil devětatřicetiletý cizinec.

Policisté muže vyzvali k provedení dechové zkoušky, jejíž výsledek byl pozitivní – 2,32 promile alkoholu v dechu. Pozitivní výsledky měla také opakovaná měření - naměřené hodnoty dosáhly hodnoty 2,25 promile alkoholu a 2,33 promile alkoholu v dechu.

"Policisté cizince zajistili, protože by mohl v řízení vozidla pokračovat a umístili ho k vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici do Jihlavy. Na místě mu zadrželi řidičský průkaz," doplnila krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Správce komunikace zajistil odtah jízdní soupravy, která v místě tvořila překážku v silničním provozu. Policisté z dálničního oddělení Velký Beranov ve věci vedou zkrácené přípravné řízení. V neděli před polednem si cizinec po vystřízlivění vyslechl od policistů podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a byl propuštěn na svobodu.

Foto: Ilustrační foto

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama