Dnes je Saturday, 27. 2021. Svátek má Xenie

Další opilce za volantem načapali policisté v Polné a v Jihlavě. Jeden měl přes dvě promile

Autor: David Kratochvíl - Monday, 28. 2018, 17.19 hod.

Opilé řidiče odhalili policisté včera v Polné a v Jihlavě. Jeden z nich měl kolem dvou a půl promile alkoholu v dechu. Oba muži jsou podezřelí ze spáchání trestného činu a přišli o řidičský průkaz.

V neděli 27. května zastavili policisté po deváté hodině dopoledne v Polné na Husově náměstí vozidlo Seat. Řidič automobilu byl zcela zjevně opilý. Policisté provedli u muže dechovou zkoušku, při které mu naměřili hodnotu 2,34 promile alkoholu.

Obě opakované zkoušky ukázaly hodnoty ještě vyšší. Policisté řidiči na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali mu pokračovat v další jízdě. Požití alkoholu muž přiznal, před jízdou pil víno.

Dvaapadesátiletý muž z Havlíčkobrodska je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Druhého muže, který řídil vozidlo pod vlivem alkoholu, odhalili policisté v Jihlavě. Čtyřiadvacetiletý řidič jel po poledni s automobilem Alfa Romeo po ulici Fibichova, kde vozidlo zastavila policejní hlídka.

Při dechové zkoušce policisté muži naměřili hodnotu 1,36 promile alkoholu. Obdobnou hodnotu vykázala také opakovaná zkouška. Řidič již nesměl v další jízdě pokračovat a policisté mu na místě zadrželi řidičský průkaz.

Muž se dále podrobil lékařskému vyšetření, při kterém mu byla odebrána krev. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro přečin ohrožení pod vlivem návykové látky, ze spáchání kterého je čtyřiadvacetiletý muž podezřelý.

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama