Dnes je Saturday, 27. 2021. Svátek má Xenie

Další řidič u Jeníkova napálil do stromu. Přesně v místě, kde zahynul motorkář

Autor: David Kratochvíl - Wednesday, 14. 2018, 09.30 hod.

K další vážné dopravní nehodě došlo na silnici spojující Jihlavu s Větrným Jeníkovem. V úterý po sedmé hodině večer do stromu se Škodou Superb u Bílého Kamene napálil řidič (34) do stromu.  Šofér i spolujezdec utrpěli lehká zranění. Záchranáři oba převezli  do jihlavské nemocnice.

 

"Naštěstí nešlo o nic vážného. Zranění u obou byla spíše povrchového charakteru," doplnil k tomu pro úplnost Petr Novotný náměstek ředitele krajské záchranky.

Řidič jel podle krajské policejní mluvčí Dany Čírtkové ve směru od Větrného Jeníkova na Bílý Kámen. Nepřizpůsobil ale rychlost,  při projíždění zatáčky dostal smyk a zastavil se s autem až o strom. 

"U  řidiče policisté provedli dechovou zkoušku s negativním výsledkem. Poté řidiče vyzvali k podrobení se testu na zjištění přítomnosti omamných a psychotropních látek, který byl negativní také," doplnila pro úplnost. 

Škoda byla vyčíslena na částku 75.000 korun a celou věc policisté na místě vyřešili uložením pokuty v příkazním řízení. Na místo dopravní nehody vyjížděly všechny složky integrovaného záchranného systému. 

Podle krajské mluvčí hasičů Petry Musilové na místo vyjížděli jihlavští profesionální hasiči.  "Zdravotníkům jsme pomohli s ošetřením zraněných osob a na havarovaném vozidle jsme provedli protipožární opatření," uvedla. Hasiči následně místo události technicky zabezpečili. 

Nehoda se stala přesně v místě, kde loni na jaře vyhasl po srážce s autobusem život motorkáře. 

Foto: HZS Kraje Vysočina
 

Reklama

Diskuse

Reklama
Reklama