Dnes je Tuesday, 18. 2021. Svátek má Nataša

Další tragická nehoda. Po střetu s kamionem zemřel řidič v osobáku

Autor: David Kratochvíl - Saturday, 8. 2020, 12.39 hod.

V soobtu časně ráno, deset minut po půl páté, přijali policisté oznámení o dopravní nehodě, která se stala na silnici I/38 na Havlíčkobrodsku u obce Skuhrov. Střetla se zde dvě vozidla - osobní vozidlo Škoda Octavia a nákladní vozidlo Mercedes Actros. 

Při střetu dvou vozidel zemřel v osobním vozidle třicetiletý muž. Vozidla se střetla čelně, kdy osobní vozidlo jelo ve směru od Havlíčkova Brodu, nákladní vozidlo v opačném směru.

U řidiče nákladního vozidla byla provedena na místě dechová zkouška s negativním výsledkem. U řidiče osobního vozidla byla nařízena pitva.

"Okolnosti nehody a míru zavinění šetří policisté z územního odboru Havlíčkův Brod," řekla krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Jedná se o první tragickou nehodu, která se stala v únoru. V letošním roce zemřelo v našem kraji celkem osm osob. Lednové tragické dopravní nehody si vyžádaly sedm obětí. Ve dvou případech týkaly střetů vozidel s chodcem.

V jednom případě se dopravní nehoda stala na přechodu pro chodce za dobrých světelných podmínek. Druhá dopravní nehoda se stala večer, tedy za zhoršených světelných podmínek a chodkyně navíc přecházela přes frekventovanou silnici mimo přechod pro chodce.

Při letošních šesti dopravních nehodách zemřeli řidiči osobních vozidel. V třech případech vyšlo při šetření tragických nehod najevo, že řidič nebyl za jízdy připoután bezpečnostním pásem.

Foto: PČR


 

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama