Dnes je Wednesday, 20. 2021. Svátek má Vendelín

Deset jednotek jednotek hasičů bojovalo s požárem střechy na Žďársku

Autor: David Kratochvíl - Friday, 10. 2018, 09.11 hod.

Dvě lehce zraněné osoby skončily v péči zdravotníků po čtvrtečním požáru střechy rodinného domu v Jabloňově na Žďársku. S plameny na místě bojovalo deset jednotek hasičů. Majetková škoda vzniklá požárem byla předběžně vyčíslena na částku 900 tisíc korun. 

Hlášení o požáru přijala operátorka tísňové linky 112 Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina ve čtvrtek v 19.15 hodin a na místo události vyjely jednotky profesionálních hasičů ze stanic Žďár nad Sázavou, Bystřice nad Pernštejnem, Velké Meziříčí a Velká Bíteš společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů z Křižanova, Měřína, Osové Bitýšky, Velké Bíteše, Velkého Meziříčí a obce Dolní Heřmanice.

V době příjezdu prvních jednotek na místo události byla střecha rodinného domu v plamenech. Hasiči na likvidaci požáru nasadili několik vodních proudů a kromě hašení se také zaměřili na ochranu okolních domů. Rozšíření požáru zabránili.

Po dvou hodinách intenzivního hašení se jednotkám podařilo dostat požár pod kontrolu. Hasiči dále provedli rozebrání požárem zasažených konstrukcí domu a dohasili jednotlivá ohniska hoření. Půdní prostory hasiči vyskladnili.

Dohled nad požářištěm následně převzala místní jednotka sboru dobrovolných hasičů. "Požár zapříčinila nedbalost při pálení," doplnila k tomu krajská mluvčí hasičů Petra Musilová. 

Foto: HZS Kraje Vysočina

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama