Dnes je Sunday, 18. 2021. Svátek má Valérie

Dešťová bouře v Brtnici: Hasiči museli z Legionářské ulice evakuovat 12 lidí

Autor: David Kratochvíl - Saturday, 2. 2018, 07.04 hod.

Vůbec nejhorší situace na Vysočině v souvislosti s páteční odpolední bouřkou doprovázenou intenzivními srážkami, byla nejspíš  v Brtnici na Jihlavsku, kde dokonce museli přistoupit k preventivní evakuaci 12 obyvatel v Legionářské ulici.

Krajští hasiči na svém webu v přehledu událostí informují o tom, že právě v Brtnici v ulici Legionářská museli přistoupit k preventivní evakuaci celkem 12 osob.

Přes hráz tamního Zámeckého rybníka se totiž převalila voda a jednotky místních hasičů společně s kolegy z profesionální stanice v Jihlavě zajistily evakuaci tuctu osob ze záplavou ohrožených domů. 

V Brtnici a jejím okolí intenzivně pršelo víc než hodinu. Srážky dle místních ustaly až okolo páté hodiny odpoledne. Nejhorší situace podle místních byla okolo čtvrté hodiny odpoledne.

"Kanály v jednu chvíli přestaly zvládat nápor vody. Třeba kontejnery na odpad voda tlačila před sebou, jako kdyby byly z nějakého papíru," píše v komentáři na sociální síti paní Martina.

Na dokreslení celé situace ve městě se podívejte prostřednictvím fotografií, které serveru poskytli čtenáři. Snímky jsou nejen z Brtnice, ale také z místních částí města. 

Například v části města Uhřínovice se místní komunikace v jednu chvíli proměnila v řeku. V Přísece, která je další místní častí města, voda lidem zatopila sklepy.

Podívejte se na video z Jestřebí a Brtnice na Jihlavsku:

Reklama

Diskuse

Reklama
Reklama