Dnes je Středa, 21. srpna 2019. Svátek má Johana

Dívka chtěla skokem z hradeb spáchat sebevraždu. Tito policisté ji zachránili

Autor: David Kratochvíl - Středa, 6. března 2019, 17.14 hod.

Skleněnou plaketou ocenil krajský policejní ředitel Miloš Trojánek ve středu dvojici policistů z obvodního oddělení v Jihlavě. Radek Pytlík a Jindřich Dáňa zachránili 20. února ve večerních hodinách život nezletilé dívce (14), která chtěla spáchat sebevraždu skokem z jihlavských hradeb.

Ve středu 20. února letošního roku krátce před půl desátou večer byla hlídka z obvodního oddělení Jihlava vyslána cestou operačního důstojníka integrovaného operačního střediska na ulici Hradební v Jihlavě, kde měla na hradební zdi viset neznámá žena, která měla volat o pomoc.

Hlídka přijela na místo ve velice krátkém čase a po příjezdu na místo policisté viděli, že na hradební zdi skutečně visí žena, která křičí o pomoc. Vstup na hradby byl ale uzavřen uzamčenou bránou, kterou museli policisté nejdříve přelézt, aby se k ženě dostali.

Když přiběhli na místo, žena visela na zdi a držela se pouze za konečky prstů. Oba policisté se proto k dívce přes římsu na okraji zdi naklonili a chytili ji za obě ruce a vytáhli přes okraj římsy na pevnou zem. Poté ji odvedli do bezpečného prostoru, protože byla velice rozrušená a byla v šoku.

"I když nejevila žádné známky viditelného poranění, policisté na místo přivolali zdravotnickou záchrannou službu," doplnila krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Policisté si s dívkou až do příjezdu záchranky povídali a z rozhovoru zjistili, že dívce je teprve čtrnáct let. Dívka se policistům svěřila, že má osobní problémy, které chtěla řešit sebevraždou – skokem z hradební zdi.

Více v úterním vydání JL s datem 12. března.

Foto: PČR

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama