Dnes je Monday, 25. 2021. Svátek má Beáta

Do policejní akce na vysočinském úseku D1 se zapojil mimořádně i vrtulník

Autor: David Kratochvíl - Sunday, 2. 2018, 18.47 hod.

Mimořádná dopravně bezpečnostní akce probíhá  v neděli na dálnici D1. Potrvá až do večerních hodin. Policisté z dálničního oddělení Velký Beranov ve spolupráci s Leteckou službou policie zaměřují dohled především na chování řidičů v modernizovaných úsecích dálnice D1.

 Do akce byl nasazen také policejní vrtulník, jehož posádka sledovala dodržování zákona o provozu na pozemních komunikacích ze vzduchu a zjištěná porušení předávali policisté k realizaci hlídkám na dálničním tělese.

Vzhledem ke zhoršujícímu se počasí vrtulník kvůli špatným letovým podmínkám akci ukončil krátce po patnácté hodině a akce pokračovala prostřednictvím policejních hlídek na dálničním tělese.

Na vysočinském úseku dálnice D1 je dnes odpoledne v akci sedm policejních hlídek, včetně dvou policejních motocyklů, vozidel Škoda Superb v civilním provedení pro skrytý dohled a specializovaného vozidla Mercedes Benz určeného pro kontrolu kamionové dopravy.

Policejní hlídka kamion týmu má dnes stanoviště na 117. kilometru dálnic D1 ve směru jízdy na Brno. Odpoledne kolem čtrnácté hodiny policisté kontrolovali slovenský kamion, který převážel ze Španělska maso.

Kontrolou policisté zjistili, že řidič nedodržel bezpečnostní přestávky tak, jak mu ukládají právní předpisy. Policisté uložili řidiči pokutu v příkazním řízení a dopravci uložili kauci ve výši 12 000 korun.

Nasazení policejního vrtulníku jsme využili především k monitorování chování řidičů nákladních vozidel, ale také autobusů a dodávkových vozidel, kteří často bezdůvodně využívají k jízdě levý jízdní pruh a brání tak na dálnici v plynulosti provozu.

Navíc, když dojde na dálnici, zejména v úsecích v opravě, k nějaké dopravní nehodě nebo jiné mimořádné události, kamiony nám pak blokují oba zúžené jízdní pruhy a komplikují nejen příjezd složek integrovaného záchranného systému na místo, ale také odstraňování následků nehod.

Přestupky, které zaznamená policista ve vrtulníků, jsou předávány hlídce na dálnici, která dané přestupky s řidičem řeší.

Dnes po celé odpoledne byla jedna policejní hlídka – policisté z oddělení silničního dohledu – na 104. kilometru dálnice D1. Jedná se o úsek, kde probíhá modernizace dálnice.

"Společně s policisty zde byla také připravena smluvní odtahová služba pro případ, že by v místě dopravního omezení došlo k nějaké dopravní nehodě nebo jiné mimořádné události," doplnila k tomu krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Foto: PČR

Reklama

Diskuse

Reklama
Reklama