Dnes je Friday, 21. 2022. Svátek má Běla

Dopadli fantoma z Velkého Meziříčí. Už sedí ve vazbě. Hrozí mu až 10 let vězení

Autor: David Kratochvíl - Wednesday, 14. 2018, 11.10 hod.

Kriminalisté ze Žďáru nad Sázavou minulý týden dopadli fantoma, který v lednu děsil dámy ve Velkém Meziříčí na Ždársku. Několikrát soudně trestaný recidivista (29) z Jablonecka už sedí ve vazbě. V případě prokázání viny mu za loupež hrozí až deset let odnětí svobody.

Žďárští kriminalisté dopadli pachatele loupeže, ke které došlo 20. ledna letošního roku  kolem půl šesté večer na ulici Hornoměstská ve Velkém Meziříčí na Ždársku. Muž (29) z Jablonecka se snažil napadené ženě vytrhnout kabelku, ze které ji následně odcizil mobilní telefon a z místa utekl.

"Intenzivním prověřováním se kriminalistům podařilo případ objasnit a pachatele vypátrat. Policisté ho zadrželi," doplnila k tomu policejní mluvčí Stanislava Miláčková. 

V rámci prověřování kriminalisté ještě zjistili, že  muž je navíc podezřelý ze spáchání dalšího trestného činu, a to ze spáchání přečinu úvěrového podvodu Policejní komisař zahájil jeho trestní stíhání.

Čelí obvinění ze zvlášť závažného zločinu loupeže a přečinu úvěrového podvodu. Obviněný muž je několikrát soudně trestaný recidivista a na základě podaného návrhu byl vzat do vazby.

"Muži za spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže hrozí až desetiletý trest odnětí svobody," dodal pro úplnost Radek Uhlíř, vedoucí oddělení obecné kriminality.

Obviněný muž byl již v minulosti několikrát soudně trestaný. Nejen na území České republiky, ale také v zahraničí, kde se dopouštěl zejména majetkové a drogové trestné činnosti. Případ kriminalisté nadále vyšetřují.

Reklama

Diskuse

Reklama
Reklama