Dnes je Monday, 25. 2021. Svátek má Beáta

Drogová chobotnice přišla na Třebíčsku o velké chapadlo. Dealeři jsou ve vazbě

Autor: David Kratochvíl - Tuesday, 27. 2018, 22.20 hod.

Hrozba několikaletého vězení hrozí trojici drogově závislým recidivistům, kteří se na Třebíčsku starali o dostupnost pervitinu. Dva muži a žena skončili ve vazební věznici. Když jim trestnou činnost zásahem ukončili strážci zákona, našli u nich při realizaci asi 20 gramů této drogy.

Kriminalisté třebíčského územního odboru ukončili minulý týden drogovou trestnou činnost trojice pachatelů, přes které proudilo na Třebíčsko významné množství pervitinu. Zadrželi dva muže (23,43) ženu (24).

Při realizaci zajistili kriminalisté přibližně 20 gramů drogy. Všichni tři zadržení byli obviněni ze spáchání trestného činu, u dvou z nich se jednalo o zvlášť závažný zločin. Oba muži i žena jsou opakovaně soudně trestaní recidivisté, na podaný návrh byli vzati do vazby a všichni tři skončili ve věznici.

Zákrok proběhl v úterý 20. února po jedné hodině odpoledne na dvou místech. Staršího z mužů zadrželi kriminalisté v domě v obci na Náměšťsku, mladšího muže a ženu v Třebíči v ulici Velkomeziříčská, kde jela dvojice ve vozidle.

Všechny tři zadržené odvezli kriminalisté na oddělení policie, kde byli umístěni do policejních cel. "Žena měla u sebe sáček a injekční stříkačku, ve kterých byl pervitin. drogy vydala," říká k tomu policejní komisařka Jana Kroutilová. 

Další bílou krystalickou látku kriminalisté nalezli a zajistili při prohlídce vozidla. Pervitin byl v automobilu ukrytý na různých místech. Všechny zajištěné drogy budou podrobeny zkoumání na odborném policejním pracovišti.

Policejní komisař zahájil na základě shromážděných důkazů trestní stíhání všech tří zadržených. „Třiadvacetiletý muž a o rok starší žena, oba z Třebíčska, byli obviněni ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy,“ řekla Miluše Vostalová, zástupkyně vedoucího oddělení obecné kriminality.

Jak dále dodala, třiačtyřicetiletý muž z Vyškovska byl obviněn ze spáchání přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Oba muži spáchali trestný čin ve spolupachatelství a ve formě účastenství.

Všichni tři obvinění jsou opakovaně soudně trestaní recidivisté. Mladší z mužů a žena se v minulosti již dopustili také drogové trestné činnosti, muž byl vloni v létě odsouzen k podmíněnému trestu odnětí svobody se zkušební dobou až do ledna příštího roku. 

Žena byla odsouzena vloni v říjnu a zkušební doba jí měla skončit na konci roku 2020. Přesto se oba v poměrně krátké době po vyslechnutí rozsudku u soudu začali opět dopouštět další drogové trestné činnosti. Sami jsou dlouhodobými uživateli drog.

Oba muži a žena jsou obviněni z toho, že distribuovali pervitin dalším lidem. Drogy si obstarávali na různých místech České republiky. Pervitin trojice většinou prodávali, někdy drogu dalším lidem předávali zdarma nebo ji poskytli k další distribuci.

Pervitin distribuovali zejména v Třebíči, dále v okolí města a obcích na Náměšťsku. Drogu předali zájemcům v desítkách případů. Poslední zásilku drog si chtěli pro distribuci a svoji potřebu opatřit v úterý 20. února.

Všichni tři se podle policie domluvili, shromáždili peníze a třiadvacetiletý muž se ženou odjeli s vozidlem VW Golf do Jihomoravského kraje pervitin koupit. 

Nazpátek si vezli přibližně 20 gramů pervitinu. Po jedné hodině odpoledne přijeli do Třebíče a na ulici Velkomeziříčská jejich závažnou drogovou trestnou činnost ukončili při zákroku policisté.

Na všechny tři obviněné podal policejní komisař státnímu zastupitelství podnět k podání návrhu na jejich vzetí do vazby. Soud rozhodl o vzetí obou mužů a ženy do vazby, poté všechny tři obviněné policisté eskortovali do věznice. Případ kriminalisté dále vyšetřují.

Za spáchaný zvlášť závažný zločin hrozí třiadvacetiletému muži a o rok starší ženě trest odnětí svobody až na deset let. Třiačtyřicetiletý muž může být za spáchaný přečin nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy potrestán až pětiletým trestem odnětí svobody.

Foto: Ilustrační foto/pixabay.com

Reklama

Diskuse

Reklama
Reklama