Dnes je Thursday, 17. 2021. Svátek má Adolf

Drogy za volantem na Jihlavsku jedou dál. Další dvě šoférky jsou kvůli nim bez papírů

Autor: David Kratochvíl - Tuesday, 27. 2018, 14.17 hod.

O  řidičský průkaz v neděli dopoledne přišla žena, která v Třešti řídila vozidlo pod vlivem drog. O den dříve odhalili policisté jinou řidičku (25) pod vlivem drog pro změnu v Jihlavě. I ona si nějakou dobu kvůli tomu za volant hned tak nesedne. 

V neděli 25. února zastavili policisté po deváté hodině dopoledne v Třešti na ulici Jiráskova automobil Audi. U řidičky provedli test na zjištění ovlivnění návykovou látkou s pozitivním výsledkem na amfetamin a marihuanu.

Požití drog před jízdou žena přiznala. Lékařskému vyšetření se ale bezdůvodně odmítla podrobit a dopustila se tak dalšího přestupku. Policisté ženě zakázali další jízdu a na místě jí zadrželi řidičský průkaz.

Dechová zkouška u ní byla negativní. Řidička je podezřelá ze spáchání dvou přestupků na úseku dopravy, které policisté předají k projednání správnímu orgánu.

O den dříve, tedy v sobotu, kontrolovali policisté v Jihlavě před osmou hodinou večer vozidlo Škoda Felicie, které jelo po ulici Mlýnská. U  řidičky byl test rovněž pozitivní na amfetamin a marihuanu.

Také tato žena již v další jízdě nesměla pokračovat a přišla o řidičský průkaz, který jí policisté zadrželi. Dále se řidička podrobila lékařskému vyšetření. "Podezřelá je ze spáchání závažného přestupku, který policisté šetří," uvedla k tomu jihlavská policejní komisařka Jana Kroutilová. 

Reklama

Diskuse

Reklama
Reklama