Dnes je Saturday, 27. 2021. Svátek má Xenie

Dva šoféři přišli o papíry. Při kontrole hlídkám na Třebíčsku nadýchali 1,8 promile

Autor: David Kratochvíl - Monday, 2. 2018, 19.07 hod.

Hned dva šoféři přišli v průběhu minulého týdne na Třebíčsku o řidičské oprávnění. V neděli nadýchal muž (34) policistům při silniční kontrole 1,8 promile a o tři dny před ním se stejným způsobem provinila žena (51). Ta při dechové zkoušce vykázala prakticky totožnou hodnotu alkoholu

Ze spáchání trestného činu je podezřelý čtyřiatřicetiletý muž z Třebíče, kterého policisté přistihli při řízení vozidla opilého. V neděli 1. dubna jel po třetí hodině v noci s automobilem Citroen ve směru od Kralic nad Oslavou do obce Březník, kde vozidlo zastavila policejní hlídka.

Při kontrole policisté zjistili, že je řidič zjevně opilý. Při dechové zkoušce mu naměřili hodnotu 1,8 promile alkoholu. Řidič požití alkoholu před jízdou přiznal.

Policisté ho odvezli na obvodní oddělení k provedení nezbytných úkonů. Muži zadrželi řidičský průkaz a zakázali mu další jízdu. Řidič je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, který policisté dále prověřují.

O řidičský průkaz přišla také jednapadesátiletá žena, která řídila vozidlo opilá ve čtvrtek 29. března. Po druhé hodině odpoledne jela s automobilem Renault Megane ve směru z obce Ostašov do Stříteže.

Policisté jí při dechové zkoušce naměřili hodnotu 1,77 promile alkoholu. V další jízdě již opilá žena nesměla pokračovat a řidičský průkaz jí policisté zadrželi. Žena je podezřelá ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, který policisté prověřují.

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama