Dnes je Wednesday, 20. 2021. Svátek má Vendelín

Dvě nehody zablokovaly výpadovku z Jihlavy na Pelhřimov. Zranilo se 11 lidí

Autor: David Kratochvíl - Friday, 7. 2018, 13.30 hod.

Hned dvě hromadné dopravní nehody ochromily ve čtvrtek v průběhu odpoledne výpadovku z Jihlavy na Pelhřimov. Zranilo se celkem 11 osob. Škoda na vozidlech přesahuje v součtu odhadem víc než 600 tisíc korun.

K prvnímu karambolu došlo krátce před půl pátou odpoledne u nájezdu na obchvat. Řidič (67) Peugeotu 2008 jel od Pelhřimova na Jihlavu. „Při odbočování vlevo na Znojmo zřejmě přehlédl protijedoucí osobní vozidlo Peugeot 407, kterému měl dát přednost, a došlo střetu,“ doplnila k tomu krajská mluvčí policie Dana Čírtková.

Po nárazu bylo vozidlo Peugeot 407 odraženo do protisměru, kde právě projížděl Opel Astra. Došlo ke střetu i těchto vozidel, kdy vozidla Peugeot 407 a Opel Astra byla odražena na kovová svodidla a vozidlo Peugeot 2008 po nárazu vyjelo vpravo úplně mimo komunikaci.

Při dopravní nehodě došlo k lehkému zranění šesti osob. Všichni zranění byli převezeni záchrankou do jihlavské nemocnice. Policisté provedli na místě nehody dechové zkoušky u všech tří řidičů a jejich výsledky byly negativní.

Hmotná škoda na havarovaných vozidlech byla odhadnuta na 340 000 korun. Místo dopravní nehody bylo po dobu zásahu složek integrovaného záchranného systému a šetření okolností dopravní nehody neprůjezdné. Policisté museli odklánět provoz. Další okolnosti dopravní nehody jsou předmětem šetření.

Před místem této nehody se v obou směrem vytvořila kolona, v které se ve směru od Pelhřimova stal v 16.45 hodin další karambol s účastí čtyř vozidel, a to naproti čerpací stanici. Řidič(47) Ford Galaxy jel od Pelhřimova směrem na Jihlavu. Při jízdě na přímém úseku se plně nevěnoval řízení a nedodržel bezpečnostní vzdálenost za před ním již stojícím vozidlem Volvo.

Jeho řidič v místě zastavil z důvodu právě vzniklé kolony vozidel. Došlo ke střetu. Volvo bylo odraženo dopředu a narazilo do zadní části před ním stojícího vozidla Ford Kuga. I ono bylo také odraženo a narazilo do zadní části před ním stojícího Citroenu Jumper.

Policisté provedli u všech řidičů, kteří měli účast na dopravní nehodě, dechové zkoušky s negativními výsledky. Při dopravní nehodě bylo zraněno pět osob.

„Všechny zraněné osoby byly převezeny záchrankou do nemocnice v Jihlavě k dalšímu ošetření,“ dodala Čírtková. Dopravní nehoda byla s viníkem vyřešena uložením pokuty v příkazním řízení. Hmotná škoda na havarovaných vozidlech byla odhadnuta na 300.000 korun

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama