Dnes je Saturday, 27. 2021. Svátek má Xenie

Fanoušci při hokejovém derby hodili do kotle hostů dělbuch. Hrozí jim vězení

Autor: David Kratochvíl - Thursday, 12. 2018, 08.38 hod.

Za vhození pyrotechniky mezi skupinu osob při hokejovém utkání druhé ligy mezi Havlíčkovým Brodem a Žďárem nad Sázavou, sdělil policejní inspektor podezření ze spáchání trestné činnosti dvěma mužům (28, 24) . Těm hrozí odnětí svobody až na dva roky. 

Osmadvacetiletý muž z Havlíčkobrodska a čtyřiadvacetiletý muž z Prostějovska jsou podezřelí z toho, že 11. listopadu loňského roku na stadionu v Havlíčkově Brodě při hokejovém utkání mezi celky Havlíčkův Brod a Žďár nad Sázavou, vhodili ze sektoru hostujících fanoušků zapálený dělbuch mezi skupinu osob.

Starší z mužů zapálil dělbuch, který podal mladšímu muži a ten ho vhodil do míst pod tribunu. V té době se zde nacházelo několik pracovníků ostrahy a pyrotechnika explodovala v těsné blízkosti jednoho z mužů pořadatelské agentury. Ke zranění osob, které by si vyžádalo lékařské ošetření, nedošlo.

Přítomní policisté ihned po incidentu provedli na místě důkladné šetření a ztotožnili několik osob, které se v prostoru, odkud byla pyrotechnika vyhozena, nacházely.

Mezi těmito lidmi byli i oba podezřelí muži. Na základě shromážděných důkazů policejní inspektor sdělil osmadvacetiletému muži podezření ze spáchání přečinu výtržnictví a čtyřiadvacetiletému muži podezření ze spáchání přečinu výtržnictví a přečinu ublížení na zdraví ukončený ve stadiu pokusu.

Případ policisté řešili ve zkráceném přípravném řízení a zprávu o jeho výsledku předal policejní inspektor státnímu zástupci, který podal návrh na potrestání obou podezřelých mužů. Soudem byl následně vydán trestní příkaz.

"Za takovou trestnou činnost lze v případě přečinu výtržnictví uložit trest odnětí svobody až na dva roky. U přečinu ublížení na zdraví se může jednat až o tříletý trest odnětí svobody," vysvětluje policejní mluvčí Stanislava Miláčková. 

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama