Dnes je Sunday, 25. 2021. Svátek má Jakub

Fanoušek Karviné na fotbale vytrhával sedačky, domácí používali pyrotechniku

Autor: David Kratochvíl - Sunday, 27. 2018, 20.05 hod.

Fotbalové utkání první ligy mezi FC Vysočina a Karvinou má dohru. Policisté v průběhu sobotního zápasu zadokumentovali dva přestupky. V hostujícím sektoru byly vytrženy sedačky, domácí používali pyrotechniku. 

Uplynulou sobotu 26. května realizovali policisté Krajského ředitelství policie kraje Vysočina bezpečnostní opatření v souvislosti s fotbalovým utkáním mezi FC Vysočina Jihlava a MFK Karviná.

Před zahájením utkání policisté zajistili doprovod pěti mikrobusů s hostujícími fanoušky ke stadionu a po utkání monitorovali jejich odjezd. Příjezd i odjezd fanoušků hostujícího celku se obešel bez protiprávního jednání.

V průběhu fotbalového utkání policisté zadokumentovali protiprávní jednání, které spočívalo v poškození zařízení fotbalového stadionu. V sektoru hostí fanoušek hostujícího celku vytrhl a poškodil sedačky.

V sektoru domácích se fanoušci před ukončením zápasu dopustili přestupkové jednání na úseku požární ochrany. Používali zde zábavní pyrotechniku, od které v místě vznikl požár, který museli lokalizovat přítomní hasiči.

"Oba přestupky policisté zadokumentovali, osoby podezřelé ze spáchání přestupků se podařilo jim ztotožnit. Policisté z obvodního oddělení Jihlava budou ve věci obou přestupků provádět další šetření," vysvětlila k tomu krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Foto: PČR

Reklama

Diskuse

Reklama
Reklama