Dnes je Saturday, 27. 2021. Svátek má Xenie

Fanouškovská stránka Facebooku tvrdí, že stalker Pejchal už brzy půjde z vězení

Autor: David Kratochvíl - Monday, 26. 2018, 13.48 hod.

Fanouškovská stránka na Facebooku pravomocně odsouzeného stalkera Vladimíra Pejchala tvrdí, že už za půl roku bude propuštěn z vězení. Omezen na osobní svobodě byl v polovině prosince 2015, kdy byl vzat do vazby a následně pravomocně odsouzen na 5,5 roku.

O pořádné pozdvižení na sociální síti se postarala v průběhu února fanouškovská stránka pravomocně odsouzeného stalkera Vladimíra Pejchala z Dobroutova na Polensku.

Správce facebookovské prezentace „Propusťte politického vězně Vladimíra Pejchala“ v nedávno zveřejněném příspěvku obsahující i video mimo jiné tvrdí, že v září bude Pejchal podmíněně propuštěn z vězení.

„Video pro všechny žárlivé idioty - politickému vězni, disidentu a občanskému aktivistovi Vladimíru Pejchalovi v září vyprší půlka trestu a bude propuštěn na podmínku,“ stojí doslova ve statusu ze začátku měsíce.

Příspěvek s videem v nejrůznějších skupinách (zejména jihlavských) na sociální síti díky vzájemnému sdílení vidělo minimálně několik stovek lidí. Pod statusem se následně na fórech spustila poměrně vyostřená a místy až vulgární diskuze.

Pejchal je ve výkonu trestu poprvé a navíc nebyl odsouzen za zvlášť závažný zločin, takže mohl žádat o podmíněné propuštění z vězení i dříve, než po odpykání už poloviny ze soudem pravomocně stanoveného trestu 5,5 roku.

Aby uspěl, musí prokázat, že se za mřížemi chová vzorně a řádně si také plní své povinnosti. Musí zároveň prokázat i polepšení a také, že v budoucnu povede už řádný život. Případně soud za něj může přijmout záruku.

„S ohledem na způsob spáchání trestné činnosti a totální absenci náhledu si nejsem úplně jist, jestli mu někdo vydá doporučení k podmíněnému propuštění,“ přemítá dozorující státní zástupce případu Ivo Novák.

Více v úterním tištěném vydání Jihlavských listů s datem 27.2.

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama