Dnes je Wednesday, 20. 2021. Svátek má Vendelín

Foto: Chata na Horním Kosově lehla popelem. Škoda je skoro milion korun

Autor: David Kratochvíl - Tuesday, 20. 2018, 14.25 hod.

Chata v jihlavské místní části Horní Kosov v pondělí večer lehla popelem. Škoda je předběžně vyčíslena skoro na milion korun. Proč chatku zachvátily plameny, je předmětem dalšího vyšetřování. 

Oznámení o požáru chatky v Jihlavě, místní části Horní Kosov přijala operátorka tísňové linky 112 Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina chvíli před půl devátou v pondělí večer.

Na místo události vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Jihlava společně s jednotkou sboru dobrovolných hasičů z Jihlavy – Bedřichova.  "V době příjezdu hasičů byla chata v plamenech," doplnila k tomu krajská mluvčí hasičů Petra Musilová.  

Hasiči na likvidaci požáru nasadili několik vodních proudů a kromě hašení chaty se také zaměřili na ochranu okolí a před plameny chránili okolní chaty. K rozšíření požáru na další chaty nedošlo. V době vzniku požáru nebyl nikdo uvnitř chaty.

Po hodině intenzivního hašení se hasičům podařilo dostat požár pod kontrolu. Dohašovací práce na místě probíhaly další hodinu. Před jedenáctou hodinou v noci byl požár zlikvidován, místo předáno majiteli a jednotky se vrátily zpět na své základny.

Při požáru ani samotném zásahu nebyl nikdo zraněn. Majetková škoda vzniklá požárem byla předběžně vyčíslena na částku 900 tisíc korun. Příčina vzniku požáru se nadále vyšetřuje.

 

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama