Dnes je Friday, 21. 2022. Svátek má Běla

Foto: Hasiči museli posádku při vážné nehodě na Havlíčkobrodsku vystříhávat

Autor: David Kratochvíl - Monday, 26. 2018, 08.06 hod.

K vážné dopravní nehodě museli vyjíždět hasiči v neděli kolem půl šesté večer na obchvat vedoucí kolem Golčova Jeníkova na Havlíčkobrodsku. Auto tam narazilo do mostku. Dva cestující zůstali zaklíněni ve vozidle. Hasiči je museli z auta vystříhat. Následně je záchranka odvezla do nemocnice. 

V neděli v 17.28 hodin přijala operátorka tísňové linky 112 Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina oznámení o nárazu osobního vozidla do mostku na obchvatu Golčova Jeníkova.

Na místo události vyjely jednotky profesionálních hasičů ze stanic Ledeč nad Sázavou a Čáslav společně s jednotkou sboru dobrovolných hasičů z Golčova Jeníkova. 

Po nehodě zůstaly ve vozidle dvě zaklíněné zraněné osoby. Hasiči zraněné vyprostili za použití speciálního hydraulického nářadí. Ihned po vyproštění byli zranění předáni do péče zdravotníkům, kteří je po nezbytném ošetření na místě události převezli sanitními vozy k dalšímu ošetření do nemocnice.

"Komunikace zůstala po nehodě neprůjezdná," říká k nehodě mluvčí krajských hasičů Petra Musilová. Hasiči provedli na havarovaném vozidle protipožární opatření a místo události technicky zabezpečili.

Po zadokumentování dopravní nehody policisty pomohli hasiči s naložením havarovaného vozidla na odtah.

Reklama

Diskuse

Reklama
Reklama