Dnes je Monday, 25. 2021. Svátek má Beáta

Foto: Na Žďársku hořel v noci kravín. Oznamovatel zachránil telata před smrtí

Autor: David Kratochvíl - Tuesday, 20. 2018, 14.00 hod.

K požár přístavku  u bývalého kravína a pěti přístřešků pro telata v obci Žďánicích na Žďársku museli v úterý krátce po jedné hodině v noci vyjet profesionální a jednotky dobrovolných hasičů. Už se ví, že začalo hořet kvůli  závadě na elektroinstalaci. Předběžná škoda byla vyčíslena na 50 tisíc korun. 

O tom, že hoří zemědělský objekt se hasiči na tísňové lince dozvěděli 39 minut po úterní půlnoci. Na místo události operační důstojník vyslal jednotku profesionálních hasičů ze stanice Bystřice nad Pernštejnem společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů z Bystřice nad Pernštejnem a Dalečína. 

"Ještě před příjezdem hasičů na místo události se do záchrany telat z přístřešků pustil ohlašovatel události," vysvětlila krajská mluvčí hasičů Petra Musilová s tím, že se mu podařilo zachránit telata, která byla přímo ohrožená požárem.

Další zvářata už následně vyvedli hasiči. Při požáru nedošlo k žádnému úhynu. Hasičům se podařilo požár velmi rychle lokalizovat a následně i zlikvidovat.

Požárem vznikla škoda v předběžné výši 50 tisíc korun. Požár zapříčinila závada na elektroinstalaci. Hasiči svým zásahem uchránili majetek za dva miliony korun.

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama