O téhle události už jsme sice informovali v nedělním článku v rámci víkendového souhrnu nejzajímavějších zásahů krajských hasičů, ale nyní máme fotky, jak probíhala záchrana psa z rybníka v obci Jámy na Žďársku.
V sobotu v 16.44 hodin přijala operátorka tísňové linky 112 Hasičského záchranného sboru Kraje oznámení o topícím se psovi v Obecním rybníce v obci Jámy na Žďársku.
Na místo události vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Žďár nad Sázavou společně s jednotkou sboru dobrovolných hasičů z obce Jámy.
Na loďce a pomocí krumpáče se hasiči postupně probourávali k psovi. Záchrana byla úspěšná. Nezraněného psa přibližně po dvaceti minutách od ohlášení události na linku tísňového volání hasiči předali majitelce.