Dnes je Saturday, 27. 2021. Svátek má Xenie

Foto: Policie zveřejnila nové informace k tragické nehodě auta s autobusem

Autor: David Kratochvíl - Thursday, 22. 2018, 09.00 hod.

Policisté zveřejnili bližší  informace k tragické srážce osobního auta s linkovým autobusem u Bílého Kamene na Jihlavsku. Vyhasl  tam život šoféra (56) octavie, který si způsobil zranění neslučitelná se životem a na místě jim podlehl. V autobuse se lehce zranili tři lidé. Příčina karambolu je předmětem policejního vyšetřování. 

Na silnici spojující Jihlavu s Větrným Jeníkovem došlo ve středu chvíli před půl čtvrtou odpoledne k tragédii. V blízkosti odbočky k lomu u Bílého Kamene na Jihlavsku totiž po srážce s autobusem zemřel šofér (56) osobního auta. 

Policisté prvotním šetřením zjistili, že se tady  střetla Škoda Octavia s linkovým autobusem Mercedes Benz. Řidič auta jel od Jihlavy na Větrný Jeníkov.

Při projíždění mírnou zatáčkou zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy a dostal s vozidlem smyk, kdy přejel do protisměru, kde se čelně střetl s protijedoucím autobusem.

Po čelním střetu obou vozidel bylo auto odraženo vpravo mimo pozemní komunikaci do příkopu. Řidič  zůstal ve vozidle zaklíněn a způsobil si těžká zranění, kterým na místě podlehl.

V autobuse se při nehodě zranili tři lidé, jejich zranění by měla být lehká. Všichni byli převezeni zdravotnickou záchrannou službou do jihlavské nemocnice, odkud byli po ošetření propuštěni do domácího léčení.

Po dopravní nehodě byla z důvodu záchranných a vyprošťovacích prací silnice zcela neprůjezdná a od 16.50 hodin řídili v místě provoz policisté kyvadlově.

Ve večerních hodinách se přistoupilo k vyproštění havarovaného autobusu, což si opět vyžádalo na nezbytně nutnou dobu uzavření silnice. Další okolnosti dopravní nehody jsou předmětem policejního šetření.

U řidiče autobusu byla provedena dechová zkouška s negativním výsledkem. Při dopravní nehodě vznikla na vozidlech hmotná škoda ve výši 150.000 korun. Další okolnosti tragické dopravní nehody jsou předmětem policejního šetření.

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama