Dnes je Neděle, 24. ledna 2021. Svátek má Milena

Foto: Slováka s kontrabandem cigaret za milion chytili za půl roku hned dvakrát

Autor: David Kratochvíl - Středa, 21. února 2018, 09.38 hod.

Celníci na Vysočině loni zabavali 30 nelegálních hracích automatů. Nejvíc jich bylo v Novém Městě na Moravě na Žďársku. Povedla se jim i rarita. Hned dvakrát dokázali během šesti měsíců dokázali chytit Slováka s kontraband emcigaret. V souhrnu šlo o milionový únik na spotřební dani.

Celníci na Vysočině v průběhu loňského roku dokázali na cle za dovoz zboží ze zemí mimo EU vyinkasovat 137 milionů.  Částku zmínil mluvčí právě krajského celního úřadu Richard Zeman. Pracovníci úřadu zabavovalii  padělky a nelegální herní automaty.

Padělků celníci loni odhalili celkem 1.640, a to hlavně v kamenných prodejnách. Loni zároveň získali pravomoc kontrolovat herny. Podle Zemana jich na Vysočině prověřili 116 a zabavili celkem  třicítku nelegálních zařízení. Nejvíc ilegálních hracích automatů našli v Novém Městě na Moravě na Žďársku.

Celníci provedli dohromady také 9.477 kontrol aut, a to především kvůli převážení minerálních olejů, alkoholu a cigaret. „Opakovaně jsme zachytili kontraband cigaret se souhrnným milionovým únikem na spotřební dani," sdělil Zeman. Téměř tisícovku kartonů neokolkovaných cigaret převážel ve svém voze slovenský řidič, když ho celníci zadrželi na konci listopadu 2017. „Pikantní je, že slovenský řidič byl krajskými celníky zachycen během půl roku už podruhé," uvedl tehdy mluvčí. Celníci ale zajistili i dva kradené obrazy v hodnotě 200.000 korun.

V rámci dohledu nad fungováním elektronické evidence tržeb uskutečnili celníci v kraji v loňském roce 672 kontrol a v 18 procentech případů zjistili porušení pravidel. Ve správním řízení bylo pravomocně rozhodnuto o 61 přestupcích a uloženy pokuty za více než půl milionu korun, doplnil Zeman.

Reklama

Diskuse

Reklama
Reklama