Dnes je Wednesday, 20. 2021. Svátek má Vendelín

FOTO: V Jihlavě hořel byt v paneláku. Evakuovali 35 lidí. Škoda jde do milionů

Autor: David Kratochvíl - Thursday, 13. 2018, 04.43 hod.

Několik jednotek hasičů muselo ve středu v noci vyjet k požáru bytu panelového domu v ulici S. K. Neumanna v Jihlavě. Podle přehledu zásahu na webu krajských hasičů došlo ke zranění celkem tří osob. Další dvě se podařilo zachránit a 35 obyvatel domu muselo být evakuováno. 

Plameny napáchaly škodu za zhruba čtyři miliony korun. Příčina požáru je zatím předmětem dalšího vyšetřování. 

K požáru kromě jiných vyjela také Jednotka Sboru dobrovolných hasičů z Bedřichova. Zástupce velitele  jednotky Jan Flaška pro krimi-listy.cz popsal, že k výjezdu došlo na základě ohlášení kouře na chodbě panelového domu.

"Průzkumem bylo zjištěno, že hoří byt v přízemí a celý dům je silně zakouřen. Členové jednotky v dýchací technice prováděli průzkum a pomocí vyváděcích masek provedli evakuaci několika osob z bytů zasažených kouřem," doplnil k tomu pro úplnost. 

Na místě zasahovaly jednotky krajských hasičů, a to ze stanic Jihlava, Třešť a Polná. Na místo vyrazily všechny složky integrovaného záchranného systému včetně záchranářů, státní a městské policie. 

Podle jihlavské policejní komisařky Jany Kroutilové bylo nutné provést evakuaci obyvatel domu, z nichž šest muselo být ošetřeno. Policisté provedli nezbytná šetření.

Dále zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu obecného ohrožení z nedbalosti. "Policisté provádějí v současné době další šetření a úkony, příčinu a okolnosti požáru prověřují," uvedla. 

FOTO: JSDH BEDŘICHOV
 

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama