Dnes je Wednesday, 20. 2021. Svátek má Vendelín

Hasiči kvůli bouřce zasahovali v kraji u více než 40 událostí. Nejvíc na Jihlavsku

Autor: David Kratochvíl - Saturday, 2. 2018, 23.22 hod.

Hasiči napříč Vysočinou mají za sebou pernou páteční službu. V souvislosti s bouřkou, která v průběhu pátku zasáhla prakticky celý kraj, museli vyjet k více než 40 událostem. 

Předpověď meteorologů se vyplnila a v pátek odpoledne zasáhla Vysočinu bouřka. Hasiči v souvislosti s počasím zasahovali u více než čtyřiceti událostí. Nejčastěji čerpali hasiči vodu ze zatopených sklepů domů.

"Nejvíce událostí evidujeme Jihlavsku.  Všechny události se obešly bez zranění osob," říká k tomu krajská mluvčí hasičů Petra Musilová. 

K prvnímu čerpání vody ze zatopeného sklepa domu vyjížděli hasiči do Malčína na Havlíčkobrodsku krátce po třinácté hodině.  K poslední technické pomoci v podobě odčerpání vody ze střechy budovy zamířili hasiči po devatenácté hodině do obce Plandry na Jihlavsku.

V samotném krajském městě byl zásah hasičů nutný hned na několika místech. Jednotky odčerpávaly vodu například v ulicích Na Dolech, Humpolecká, Heroltická nebo Telečská.

V  katastru obce Příštpo na Třebíčsku začala po úderu blesku hořet hrabanka na ploše přibližně 10x10 metrů. Požár se ale nakonec obešel úplně beze škody.

Foto: HZS Kraje Vysočina

Podívejte se, jak bouře pustošila Brtnici a Jestřebí na Jihlavsku:

 

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama