Dnes je Saturday, 27. 2021. Svátek má Xenie

Havlíčkobrodsko: Policisté načapali za volantem tři opilce, další byl zdrogovaný

Autor: David Kratochvíl - Monday, 19. 2018, 13.25 hod.

Policisté na Havlíčkobrodsku o právě skončeném víkendu odhalili tři řidiče, kteří za volant usedli pod vlivem alkoholu. Další pro změnu řídil střízlivý, ale pro změnu byl pod vlivem drog. Jeden z hříšníků v Havlíčkově Brodě madýchal skoro dvě promile.

 

Prvního z řidičů pod vlivem alkoholu kontrolovali policisté z obvodního oddělení v Chotěboři v pátek. Řidič (54) z Havlíčkobrodska jel osobním automobilem Peugeot v obci Krucemburk v ulici Mikuláše Střely, kde ho kolem půl jedenácté večer zastavila policejní hlídka.

V rámci kontroly u něj policisté provedli dechovou zkoušku, která byla pozitivní a její hodnota činila 0,27 promile alkoholu. Také opakované měření vykázalo pozitivní výsledek. Policisté muži zakázali další jízdu a případ zadokumentovali jako přestupek na úseku dopravy, kterým se dále bude zabývat příslušný správní orgán.

Řidiče (19) z Chrudimska, který nadýchal téměř dvě promile alkoholu, odhalili havlíčkobrodští policisté v sobotu kolem jedné hodiny ráno. Osobní automobil Volkswagen Polo zastavili policisté na ulici Jihlavská v Havlíčkově Brodě.

Při dechové zkoušce muž nadýchal 1,85 promile alkoholu. V případě druhého měření naměřená hodnota činila 1,91 promile. Policisté muži na místě zakázali další jízdu a zadrželi řidičský průkaz.

"V tomto případě zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což devatenáctiletému muži hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok a zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel," vysvětlila krajská policejní mluvčí Stanislava Miláčková. 

V neděli  kolem třetí hodiny odpoledne hlídka havlíčkobrodských policistů zastavila řidiče, u něhož provedená zkouška prokázala přítomnost drog. Osobní vozidlo Peugeot kontrolovali policisté na ulici Žižkova v Havlíčkově Brodě a vozidlo řídil  muž (26) z Havlíčkobrodska.

Dechová zkouška byla na rozdíl od testu na drogy v tomto případě negativní. Test na drogy byl pozitivní na amfetamin a kokain. S výzvou k podrobení se lékařskému vyšetření řidič souhlasil.

I v tomto případě policisté řidiči na místě zakázali další jízdu. Zda v tomto případu šestadvacetiletý muž svým jednáním naplnil znaky skutkové podstaty trestného činu nebo přestupkového jednání, bude jasné až na základě znaleckého posudku z oboru lékařství odvětví toxikologie.

Dalšího z řidičů pod vlivem alkoholu odhalili v sobotu  policisté z obvodního oddělení ve Světlé nad Sázavou. Kolem desáté hodiny večer zastavila policejní hlídka osobní automobil Škoda Octavia. Osmnáctiletý muž jel vozidlem po ulici Nádražní ve Světlé nad Sázavou.

Při dechové zkoušce muž nadýchal 0,82 promile alkoholu. Také opakované měření bylo pozitivní. Policisté muži zakázali další jízdu a zadrželi řidičský průkaz.  Muž (18) je podezřelý ze spáchání přestupku na úseku dopravy, ze kterého se bude zodpovídat před příslušným správním orgánem.

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama