Dnes je Thursday, 17. 2021. Svátek má Adolf

Hlídka v Jihlavě načapala další opilce za volantem. Jeden neměl ani řidičák

Autor: David Kratochvíl - Thursday, 5. 2018, 18.54 hod.

Dva opilci v průběhu týdne sedli za volant v Jihlavě. Přistihla je přitom policejní hlídka. Jeden z nich dokonce nadýchal více než dvě promile alkoholu. Aby toho nebylo málo, tak vyšlo najevo, že ani nikdy nevlastnil řidičák.

Ve středu zastavili policisté v Jihlavě před půlnocí vozidlo Audi, které jelo po ulici Okružní. Při kontrole policisté zjistili, že řidič je zjevně opilý. Řidičský průkaz muž nepředložil a policisté zjistili, že ho ani nevlastní.

U čtyřiadvacetiletého muže provedli policisté dechovou zkoušku a naměřili mu hodnotu 2,31 promile alkoholu. Také obě opakované zkoušky byly u něho pozitivní s hodnotami přes dvě promile alkoholu.

Opilému řidiči policisté na místě zakázali další jízdu. Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, který policisté dále prověřují.  Dále je ještě podezřelý ze spáchání přestupku na úseku dopravy, i ten policisté šetří.

O řidičský průkaz o den dříve přišel třiatřicetiletý muž, který usedl za volant  taktéž pod vlivem alkoholu. V úterý jel s automobilem Škoda Octavia v Jihlavě po ulici Havlíčkova, kde ho kolem jedenácté hodiny večer zastavila policejní hlídka.

Policisté provedli u řidiče dechovou zkoušku, při které mu naměřili hodnotu 0,39 promile alkoholu. Stejnou hodnotu vykázala i opakovaná zkouška. Policisté řidiči zadrželi řidičský průkaz a zakázali mu další jízdu. Muž je podezřelý ze spáchání přestupku na úseku dopravy, který policisté šetří.

Reklama

Diskuse

Reklama
Reklama