Dnes je Tuesday, 21. 2021. Svátek má Matouš

Honička v Třešti. Policii marně ujížděl šofér (37) Audi, co nikdy neměl řidičák

Autor: David Kratochvíl - Thursday, 8. 2018, 21.40 hod.

Honička jako z akční filmu se odehrála ve středu odpoledne v Třešti na Jihlavsku. Hlídka chtěla zkontrolovat řidiče (37) Audi z Třebíčska, který ale sešlápl plyn a směrem na Stonařov se snažil policistům ujet. Boural ale v Dlouhé Brtnici.  Test na alkohol a drogy odmítl. U spolujezdkyně (27) zadrželi strážci zákona krystalickou látku.

Ve středu chtěla policejní hlídka po čtvrté hodině odpoledne zastavit a zkontrolovat v Třešti vozidlo Audi. Jeho řidič ale na výzvu k zastavení nereagoval a začal ujíždět ve směru na Stonařov.

Policisté za automobilem vyjeli a dávali mu opětovné pokyny k zastavení. Ujíždějící řidič na ně nedbal a směřoval zvýšenou rychlostí k silnici první třídy. Do dané lokality byly vyslány další policejní hlídky, a to ze směrů, kam mohl podezřelý řidič dále pokračovat.

V Dlouhé Brtnici řidič vozidla Audi zajel do hospodářského objektu, kde havaroval a s vozidlem již nemohl pokračovat v jízdě, osádka z automobilu okamžitě utekla. Na místo dorazily policejní hlídky, které začaly po muži a ženě okamžitě v okolí pátrat.

Policistům se podařilo ukrytou dvojici v krátké době nalézt, jednalo se o sedmatřicetiletého muže z Třebíčska a sedmadvacetiletou ženu z Jihlavska. Muže, který vozidlo řídil, policisté zadrželi. Muže i ženu odvezli na oddělení.

"U muže policisté zjistili, že nemá řidičské oprávnění, ani ho nikdy nevlastnil, a má soudem uložený trest zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel. Podrobit se dechové zkoušce a testu na zjištění ovlivnění návykovou látkou odmítl," doplnila k tomu jihlavská policejní komisařka Jana Kroutilová.

 Policejní inspektor sdělil sedmatřicetiletému muži podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí. Podezřelý je ještě ze spáchání přestupků na úseku dopravy, a to v souvislosti s neuposlechnutím výzvy policistů k zastavení a odmítnutí zkoušek nutných ke zjištění, zda nebyl při řízení vozidla pod vlivem alkoholu a drog.

Sedmadvacetiletá žena měla u sebe krystalickou látku, kterou policisté zajistili. Krystalická látka bude podrobena zkoumání na odborném policejním pracovišti. Případ policisté dále prověřují.

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama