Dnes je Pondělí, 1. března 2021. Svátek má Bedřich

Hořelo v jihlavské restauraci. Po požáru od friťáku je škoda přes milion korun

Autor: David Kratochvíl - Středa, 4. července 2018, 17.30 hod.

Místo, aby připravoval obědy, musel personál restaurace v jihlavské Kollárově ulici v průběhu dopoledne prostory vyklidit. V objektu totiž začalo hořet. Plameny zachvátily fritovací hrnec. Předběžná škoda je vyčíslena na 1,1 milionu korun.

Informují o tom internetové stránky krajských hasičů. Na místě události zasahovaly celkem tři jednotky hasičů  - profesionálové z Jihlavy a také místní části Bedřichova. Jednotka tamního sboru dobrovolných hasičů to na místo události má, co by kamenem dohodil.

Pro jednotku to byl už její 28. výjezd v letošním roce. Velitel bedřichovské jednotky Jan Flaška prostřednictvím webových stránek bedřichovských hasičů popsal, co se odehrávalo. 

"Jednalo se požár oleje ve fritovacím přístroji. Došlo k silnému zakouření celého prostoru, jednotka v dýchací technice prováděla průzkum a vypnutí elektřiny v celém objektu," uvedl.

Následně hasiči pomocí motorového přetlakového ventilátoru prováděli nucené odvětrání zakouřeného prostoru. "Jednotka spolupracovala s městskou policií na hlídání otevřených vchodů do objektu," uvedl. 

Po likvidaci požáru a odvětrání všech prostor se jednotka vrátila zpět na základnu.

 

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama