Dnes je Tuesday, 3. 2021. Svátek má Miluše

Hrdina na Třebíčsku načapal zloděje. Když se dali na útěk, běžel za nimi

Autor: David Kratochvíl - Tuesday, 27. 2018, 00.12 hod.

Moravské Budějovice na Třebíčsku mají svého hrdinu. Přesně před týdnem si totiž v noci v ulici Šafaříkova všiml, že dva zloději ve městě kradou VW Golf  asi za 150 tisíc korun. Čin nahlásil policii. Hlídka podezřelé, kteří se snažili z místa ujet, zadržela. Dvěma cizincům (29,34) teď hrozí až pět let pobytu za mřížemi.

Případ pro policisty začal, když přijali v úterý 20. února po jedenácté hodině večer na tísňové lince 158 oznámení od svědka, který si všiml, že na ulici Šafaříkova se kolem zaparkovaného vozidla VW Golf pohybují dva podezřelí muži.

"Vnikli do automobilu a z jejich chování pojal svědek podezření, že se jedná o pachatele, kteří chtějí vozidlo odcizit. Navíc, když neznámí muži zaznamenali ruch ve svém okolí, snažili se místo okamžitě opustit, svědek proto běžel za nimi," popisuje policejní komisařka Jana Kroutilová.

 Policejní hlídka obvodního oddělení Moravské Budějovice ihned po přijetí oznámení do lokality vyjela. Všimli si dvou běžících pachatelů, kteří nastoupili do již nastartovaného vozidla a odjížděli pryč zvýšenou rychlostí ve směru k ulici Tyršova.

Hlídka okamžitě zareagovala a za ujíždějícím automobilem vyjela. Podezřelé vozidlo policisté ještě na ulici Šafaříkova zastavili a podezřelé zadrželi. V automobilu se nacházelo celkem pět osob, tři muži a dvě ženy, všichni cizinci.

Podezřelí byli převezeni na obvodní oddělení k provedení nezbytných úkonů. Dále policisté zajistili věci, které měla osádka uložené ve vozidle a vzniklo u nich podezření, že byly použity ke spáchání trestné činnosti, jednalo se například o různé ruční nářadí.

Místo, kde se pachatelé pokusili odcizit vozidlo VW Golf, policisté ohledali, zadokumentovali a zajistili stopy. Auto v hodnotě přibližně 150 tisíc korun si převzal jeho majitel.

Na základě shromážděných důkazů zahájil policejní komisař trestní stíhání dvou cizinců. „Byli obviněni z přečinu krádeže spáchané ve spolupachatelství,“ řekla Miluše Vostalová, zástupkyně vedoucího oddělení obecné kriminality s tím, že vzhledem k tomu, že činem mohla být způsobena větší škoda, hrozí obviněným trest odnětí svobody až na pět let.

Oba cizinci byli již v minulosti za spáchanou trestnou činnost opakovaně soudně trestáni. Po provedení všech nezbytných úkonů byli ze zadržení propuštěni a jsou dále stíháni na svobodě.

Propuštěni byli také zbývající tři zadržení cizinci, muž a dvě ženy, kteří se na krádeži vozidla nepodíleli. Případ kriminalisté dále vyšetřují.

Foto: Ilustrační foto/Pixabay.com

Reklama

Diskuse

Reklama
Reklama