Dnes je Friday, 21. 2022. Svátek má Běla

Jdete v sobotu v Jihlavě na fotbal? Policie chystá bezpečnostní opatření

Autor: David Kratochvíl - Tuesday, 13. 2018, 13.00 hod.

Jako rizikové utkání vyhodnotila policie sobotní prvoligový duel mezi fotbalisty Jihlavy s pražskou Slavií. Zápas se odehraje od 16.30 hodin na stadionu v Jiráskově ulici. Strážci zákona se chtějí zaměřit na veřejný pořádek a dopravu u stadionu. Informovala o tom krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.  

JV souvislosti se sobotním fotbalovým utkáním 17. kola HET ligy mezi mužstvy FC Vysočina Jihlava a SK Slavia Praha připravilo Krajské ředitelství policie kraje Vysočina bezpečnostní opatření.

Sobotní fotbalový zápas v Jihlavě byl na základě předchozích zkušeností s fanoušky pražského mužstva vyhodnocen jako rizikový, neboť by na utkání do Jihlavy mohli přicestovat také někteří radikální fanoušci, kteří se mohou při samotném utkání dopouštět výtržností a jiného protiprávního jednání.

„Protože v souvislosti se zítřejším fotbalovým utkáním může hrozit riziko narušení veřejného pořádku, nasadíme do bezpečnostního opatření adekvátní počet policistů,“ uvedl velitel policejního opatření Karel Sehnal. 

Do policejního opatření budou nasazeny kromě pořádkové jednotky a hlídek pořádkové policie také hlídky dopravní policie. Dopravní policisté budou mít především na starosti dohlížet na bezpečnost a plynulost silničního provozu v nejbližším okolí stadionu.

V případě potřeby budou podle Čírtkové hlídky regulovat dopravu v místě, kde by došlo k nějakým dopravním komplikacím. V případě, že to bude vzniklá dopravní situace vyžadovat, budou policisté na křižovatkách v okolí stadionu regulovat provoz.

"Naší pozornosti neujdou ani parkoviště a místa určená k parkování vozidel," doplňuje mluvčí, s tím, že budou nasazeni také členové policejního antikonfliktního týmu, kteří budou mít za úkol zprostředkovat kontakt a zajistit komunikaci mezi policií a fanoušky, především s příznivci hostujícího týmu.

Bezpečnostního opatření se zúčastní také strážníci jihlavské městské policie.

Reklama

Diskuse

Reklama
Reklama