Dnes je Tuesday, 21. 2021. Svátek má Matouš

Kamioňák po střetu s dalším prorazil plot u rodinného domku v H. Brodě

Autor: David Kratochvíl - Tuesday, 5. 2019, 10.02 hod.

Po nehodě prorazil jeden z kamionů v pondělí večer oplocení u domu v ulici Humpolecká v Havlíčkově Brodě.  Nehoda dvou nákladních vozidel si naštěstí vyžádala pouze jedno lehké zranění.

Devětapadesátiletý řidič nákladního vozidla Man s návěsem projížděl po ulici Humpolecká ve směru do centra města. Při projíždění pravotočivou zatáčkou, která je v klesání, nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu a povaze komunikace a s vozidlem přejel do protisměru, kde narazil přední částí vozidla do levého boku protijedoucího nákladního vozidla Volvo s přívěsem.

Po střetu nákladní vozidlo Man s návěsem pokračovalo vlevo mimo komunikaci, kde na odstavné ploše narazilo do zaparkovaného osobního vozidla Lancia a následně vjelo mimo komunikaci, kde narazilo do oplocení domu.

Po střetu bylo nákladní vozidlo Volvo s přívěsem odhozeno na odstavnou plochu, kde narazilo do zaparkovaného osobního vozidla Toyota. Při dopravní nehodě došlo ke zranění řidiče vozidla Man, který byl vozidlem zdravotnické záchranné služby převezen do nemocnice, odkud byl po ošetření propuštěn.

K jinému zranění osob nedošlo. Při dopravní nehodě došlo k poškození obou nákladních vozidel, obou zaparkovaných osobních vozidel a k poškození oplocení domu. Dále došlo k poškození převáženého nákladu z vozidla Volvo s návěsem - došlo k poškození převážených jízdních kol. Hmotná škoda byla odhadnuta na částku 600.000 korun, na převáženém nákladu nebyla škoda zatím vyčíslena.

Policisté provedli u řidičů obou nákladních vozidel dechové zkoušky s negativními výsledky. Provoz na silnici byl po dobu šetření nehody a odstraňování následků omezený. Provoz v místě řídili policisté.

"Na nezbytně nutnou dobu byla silnice zcela uzavřena. Věc dopravní nehody policisté vyřešili s viníkem uložením pokuty v příkazním řízení," doplnila krajská policejní mluvčí Dana Čírtková. 

Foto: HZS Kraje Vysočina

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama