Dnes je Saturday, 27. 2021. Svátek má Xenie

Kamioňák z Bulharska (48) na dálnici D1 u Jihlavy nadýchal bezmála tři promile

Autor: David Kratochvíl - Friday, 15. 2018, 13.41 hod.

Cizinec řídil kamion a byl silně podnapilý. V krvi mu kolovaly téměř tři promile alkoholu. Policisté z dálničního oddělení ve Velkém Beranově šoféra umístili na jihlavskou záchytku.

Mobilní hlídka celní správy zastavila ve čtvrtek  odpoledne krátce před sedmnáctou hodinou z důvodu kontroly na 122. kilometru dálnice D1 ve směru jízdy na Prahu jízdní soupravu složenou z tahače a návěsu s bulharskou registrační značkou.

Při kontrole pojali celníci podezření, že cizinec je zřejmě pod vlivem alkoholu, proto cestou integrovaného operačního střediska na místo přivolali policejní hlídku z dálničního oddělení Velký Beranov.

Policisté po příjezdu na místo zjistili, že tahač s návěsem řídí osmačtyřicetiletý cizinec. Po kontrole dokladů potřebných k provozu a řízení vozidla u řidiče policisté provedli dechovou zkoušku.

Její výsledek byl pozitivní - 2,86 promile alkoholu v dechu. Pozitivní výsledky měly také opakované dechové zkoušky - 2,58 promile alkoholu v dechu a 2,59 promile alkoholu v dechu.

Následně byl řidič vyzván k provedení lékařského vyšetření spojeného s odběrem krve. Poté policisté podnapilému řidiči zakázali další jízdu. Vzhledem k tomu, že existovalo důvodné podezření, že by mohl po odjezdu hlídky chtít v jízdě pokračovat, policisté ho zajistili a převezli k vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici do Jihlavy.

Ve věci policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Ve věci policisté vedou zkrácené přípravné řízení.

"Dnešního dne, poté co muž vystřízlivěl, tak si od policistů převzal sdělení podezření z tohoto přečinu," doplnila k tomu krajská mluvčí policie Dana Čírtková.

Foto: Ilustrační foto

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama