Dnes je Saturday, 27. 2021. Svátek má Xenie

Kapsáři na Vysočině zahájili sezonu. Muž přišel o vše, když si zkoušel boty

Autor: David Kratochvíl - Monday, 11. 2018, 05.24 hod.

Kapsáři na Vysočině mají žně. Svědčí o tom aktuální případ, který se v sobotu odehrál v Pelhřimově. Muž si šel koupit boty a v obchodě při zkoušení v ulici Pražská přišel o peněženku a mobil. Škoda je minimálně šest tisíc korun.

Policisté z obvodního oddělení v Pelhřimově dokumentují případ krádeže peněženky a mobilního telefonu. Ke krádeži došlo v sobotu odpoledne v prodejně obuvi v ulici Pražská.

Zatím neznámý pachatel využil krátké nepozornosti jednoho ze zákazníků a okradl ho o jeho peněženku a mobilní telefon. Peněženku i mobilní telefon měl muž položené na sedáku v prostoru, kde je v prodejně vystavena obuv.

Jednalo se o černou pánskou koženkovou peněženku. Uvnitř měl její majitel veškeré osobní doklady a platební karty. Odcizením způsobil zloděj škodu ve výši nejméně 6.000 korun.

"V této souvislosti znovu apelujeme na všechny občany, aby byli na své osobní věci opatrní a ani na okamžik je nikde neodkládali. Zloděj dokáže využít skutečně krátké chvilkové nepozornosti a člověka okrade," popsala krajská policejní mluvčí Dana Čírtková. 

Největším rizikem mohou být podle ní právě prodejny, kde si člověk vybírá zboží a věnuje tak větší pozornost výběru zboží než svým osobním věcem.

Policisté v této souvislosti radí následující:

  • Věnujte pozornost svému okolí a v případě, že se na vás někdo tlačí, snažte se okamžitě vzdálit. Vyhýbejte se pokud možno skupinám většího počtu lidí.
  • Tašky nebo batohy, kde máte peníze nebo jiné cennosti, nenoste na zádech, kam nevidíte
  • Kabelku noste u těla a vždy využívejte všechna zapínání. Kabelky přes rameno mějte vždy uzavřené a pod kontrolou.
  • Peněženku, doklady, mobilní telefony a ostatní cennosti nenechávejte navrchu tašek či kabelek.
  • Nosíte-li peníze, platební kartu mimo zavazadlo, ukládejte je do vnitřních kapes ošacení, nikoli do zadních kapes kalhot
  • Kabelky nebo tašky nenechávejte v nákupních vozících, ale mějte je stále při sobě. Neodkládejte je ve zkušebních kabinách prodejen ani na pultech prodejen
  • V případě, že jste se stali terčem zloděje, věc neprodleně oznamte na linku 158.
Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama