Dnes je Monday, 25. 2021. Svátek má Beáta

Karambol u Jeclova na Jihlavsku. Opilý šofér nadýchal skoro dvě promile

Autor: David Kratochvíl - Saturday, 10. 2018, 20.50 hod.

Zranění dvou lidí si vyžádala dopravní nehoda, která se stala v sobotu před devátou hodinou ráno u Jeclova na Jihlavsku. Vůz skončil po karambolu na pravém boku a dva cestující z auta se zranili a skončili v péči zdravotníků. Řidič šoféroval opilý. Nadýchal skoro dvě promile. 

Na místo události vyslal operační důstojník jednotku profesionálních hasičů ze stanice Jihlava s rychlým zásahovým automobilem a cisternovou automobilovou stříkačkou.  

"Hasiči provedli na havarovaném vozidle protipožární opaření a místo události technicky zabezpečili.  Po zadokumentování dopravní nehody policisty převrátili hasiči vůz zpět na kola," doplnila k tomu krajská mluvčí hasičů Petra Musilová.

Podle krajské mluvčí policie Dany Čírtkové šofér (26) havarovaného vozu Peugeot 206 jel po silnici ve směru od osady Brádlo k obci Luka nad Jihlavou. Při průjezdu obcí Jeclov řidič nepřizpůsobil při projíždění mírné levotočivé zatáčky rychlost jízdy a na namrzlé vozovce dostal s vozidlem smyk.

"Poté vyjel vlevo mimo vozovku, kde přední částí vozidla narazil do příkopu a nivelační tyče vodovodního uzávěru. Po nárazu do svahu příkopu bylo vozidlo vymrštěno zpět na vozovku, kde se převrátilo na pravý bok," doplnila k tomu pro úplnost.

 Při dopravní nehodě došlo k lehkému zranění řidiče a jeho spolujedoucího. Oba byli převezeni vozidlem zdravotnické záchranné služby na ošetření do jihlavské nemocnice, kde zůstali hospitalizováni.

Policisté provedli u řidiče dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem - 1,96 promile alkoholu v dechu.  Při nehodě vznikla hmotná škoda ve výši 50 000 korun. Řidič je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama