Dnes je Tuesday, 21. 2021. Svátek má Matouš

Konečně! Policisté dopadli mladíka (22), co se sprejem v ruce pustošil Jihlavu

Autor: David Kratochvíl - Wednesday, 14. 2018, 15.36 hod.

Strážci zákona dopadli sprejera (22) z Jihlavska, který má na svědomí poškození hned 12 objektů na různých místech krajské metropole. Celkem způsobil škodu za 20 tisíc korun.

Policisté objasnili v Jihlavě rozsáhlejší případ sprejování. Inspektor sdělil podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci muži (22) z Jihlavska. V době od loňského srpna do letošního ledna poškodil celkem 12 objektů.

„Zaměřil se na omítky bytových domů, oplocení, zdi a tunely,“ uvedla jihlavská policejní komisařka Jana Kroutilová. Terčem sprejování se staly dva bytové domy na ulici Slavíčkova, zeď areálu vysoké školy, plechové oplocení a tři zdi na ulici Mahlerova, na ulici Sokolovská muž poškodil stěnu kabinek a plechové oplocení areálu.

Posprejoval zeď tunelu pod dálničním přivaděčem a vedoucí z parku Keťásek a budovu skladu na ulici Mostecká. Jednalo se o nápisy různých barev, vždy v délce několika metrů.

V jednom z případů muž poškodil omítku bytového domu více než šestimetrovým stříbrným nápisem. Celková škoda přesáhla 20 tisíc korun. Případ policisté řeší ve zkráceném přípravném řízení.

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama