Dnes je Monday, 25. 2021. Svátek má Beáta

Krádež rumu recidivistovi v Jihlavě neprošla

Autor: David Kratochvíl - Saturday, 10. 2018, 12.01 hod.

Krást se nemá. To moc dobře ví recidivista (26), kterého ve čtvrtek přemohla chuť na rum. V obchodě v jihlavské ulici Havlíčkova si naskládal do batohu hned pět lahví, ale při krádeži ho načapala ostraha.

Policejní inspektor sdělil podezření ze spáchání trestného činu šestadvacetiletému muži z Jihlavy, který byl přistižen při krádeži. V minulosti byl již opakovaně soudně trestán, naposledy byl za majetkovou trestnou činnost odsouzen k trestu obecně prospěšných prací. 

Vzhledem k tomu, že je ale nevykonal, odpykal si trest odnětí svobody a z věznice byl propuštěn vloni v létě. Uvedla k tomu jihlavská policejní komisařka Jana Kroutilová.

Ve čtvrtek 8. února muž odcizil před druhou hodinou odpoledne v obchodním domě na ulici Havlíčkova v Jihlavě pět lahví rumu. Alkohol v hodnotě téměř jeden tisíc korun uschoval do batohu a prošel pokladní zónou, aniž by za zboží zaplatil.

Následně ho zastavil pracovník ostrahy a na místo byla přivolána policejní hlídka. Odcizené zboží muž vydal. Policisté mu následně sdělili podezření ze spáchání přečinu krádeže. Případ řeší ve zkráceném přípravném řízení.

 

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama